Podzimní návraty18.11.2020

Je ráno 18. listopadu 2020. Žáčci i rodiče, kterých se týká výuka v prvních a druhých třídách slavnostně nasedají do aut, autobusů, tramvají nebo se vydávají na ranní cestu do školy po svých. To je první věc, která je vůči několika minulým týdnům odlišná. Dnes už nebudeme ráno zapínat počítače, nebudeme se vítat na "Meetu" a ani nebudeme fotografovat paní učitelce písanku či početníček.

Jak dnes a jak následující dny? Zasedneme po ránu do komunitního kruhu a řekneme si jak se máme, můžeme se navzájem podívat do očí, můžeme si vzájemně pomoci a zajdeme si společně i do jídelny na oběd. Podzim nám přeje, a tak odpoledne vyběhneme na hřiště a poskládáme obrázek ze spadaného listí. Budeme se smát a užívat si základní školy plnými doušky. Ano, má to pořád nějaká ale .. ale z poloviny máme vyhráno.

Online výuka nám nabídla mnoho různých nástrojů, vzdělala nás v oblasti IT, posunula naše hranice a jiným způsobem probarvila fantazii nás všech. Troufám si říci, že takovou výuku informatiky, jakou zažili žáci prvního stupně by záviděli mnozí středoškoláci. Tímto posíláme velké díky dětem i jejich trpělivým rodičům.

V dohledné době se snad přivítáme i s ostatními třídami. Třeťáci, čtvrťáci i paťácí jsou stále online. Ale i na ně brzy přijde řada. A aby tomu tak mohlo býti, respektujte, prosím, opatření, která jsou nám vládou nařízena (např. každý žák bude mít s sebou na den minimálně 2 roušky a sáček na uložení roušky, děti si vyzvedávejte u vchodových dvěří ve 2. NP skrze telefonní kontakt vychovatele atp.). Z naší strany budou opět zvýšena hygienická opatření v prostorách školy – časté mytí rukou a dezinfekce, roušky, větrání, pokud možno pobyt venku.

Děkujeme a těšíme se snad již se všemi brzy na viděnou.

Váš Didaktis