Ohlédnutí za školou v přírodě 20206.10.2020

Ve třetím zářijovém týdnu proběhla škola v přírodě s dobrodružným názvem CROMAGNON. Obklopeny krásnou přírodou Vysočiny se děti pustily do rozsáhlé strategické hry, ve které se jejich tlupy snažily získat dostatek zásob na zimu. Průběh hry ovlivňovaly úspěchy malých cromagnonců v aktivitách a její výsledek závisel na tom, jak dokážou ve finální aktivitě zužitkovat dovednosti a suroviny, které získali a nashromáždili.

Kromě mnoha zážitků bylo cílem školy v přírodě seznámení prvňáčků s novými spolužáky, jejich adaptace a začlenění do kolektivu dětí naší školy. Program také rozvíjel schopnosti spolupráce a empatie starších dětí, které byly schopné vzdát se části svých bodů, tzv. DARWů, aby zachránily mladší spolužáky, kteří nezískali dostatek bodů. Jak to bylo prima můžete nahlédnout zde