Ohlédnutí za prvními týdny školního roku 2020/202112.9.2020

První týdny školního roku 2020/2021 jsou za námi a my jsme byli zvědaví, jaké jsou čerstvé dojmy naší nové kolegyně Evy Jevčákové, která je paní učitelkou ve třídě I.B. Proto jsme se na Evu obrátili s pár otázkami, na které nám s velkou ochotou odpověděla. My si to samozřejmě nenecháme pro sebe a její slova s vámi rovnou sdílíme. Přejeme příjemné počtení.

V prvé řadě bychom Ti, Evi, rádi poděkovali, že se s námi o své zážitky podělíš a také Tě rovnou požádali, zdali by ses mohla představit i těm, kteří Tě doposud nepoznali.

Jmenuji se Eva Jevčáková a zanedlouho mi bude 28 let. Vystudovala jsem Pedagogickou fakultu Masarykovy univerzity a možná mnohé překvapí, když napíšu, že jsem o práci učitelky nikdy nesnila. Dalo by se říct, že jsem chtěla být všechno možné, jenom ne učitelka. Po střední škole se ve mně ale něco zlomilo a já nastoupila na „pajdák“. Teď jsem za tuhle práci opravdu vděčná. Baví mě a hlavně, dává mi smysl. K mým koníčkům…mám ráda knížky, historii a dlouhé procházky.

Jaké jsou Tvoje první dojmy z nového školního roku?

Bude to šrumec! Ale dojmy z prvního týdne jsou moc dobré, opravdu. Děti jsou skvělé a namotivované k objevování a učení se nových věcí. Dojmy z kabinetu jsou také skvělé. Všichni jsou vstřícní a nápomocní a já se tady cítím dobře.

Co se ti během prvního týdne s dětmi podařilo, z čeho máš radost?

Týden (ani ne celý) je strašně krátká doba na to, abych už mluvila o něčem konkrétním. Myslím ale, že můžu napsat, že jsme se dobře nastartovali. S dětmi jsme začali poznávat prostředí i sebe navzájem a já věřím, že se budou cítit ve škole, ve svém novém kolektivu, i v mojí přítomnosti dobře.

Jak hodnotíš filozofii respektujícího přístupu po prvním týdnu?

Tento přístup je mi velmi blízký. Už na fakultě jsem věděla, že nechci být direktivní učitel. Po prvním týdnu je opět velmi brzy něco hodnotit, ale opravdu věřím, že to bude fungovat, protože na tento partnerský, respektující přístup jsou zde, jak jsem zatím měla možnost poznat, nastavení opravdu všichni.

Jaké jsou tvoje plány s dětmi ve školním roce 2020/2021?

Nejdůležitější je pro mě teď vytvořit dětem bezpečné prostředí, do kterého se nebudou bát chodit. Prostředí, kde jim bude dobře, a kde budou spokojené. Budu se snažit z nich vytvořit partu, tým, který potáhne za jeden provaz. No a samozřejmě budu chtít, abychom úspěšně zvládli učivo 1. třídy. To ale půjde mnohem snáz, když zvládneme 2 předešlé kroky, proto zvládnutím učiva končím.

Ještě jednou děkujeme za příjemný rozhovor a přejeme mnoho úspěchů ve školním roce 2020/2021.