Aktuality základní školy

Čarokrásná družina30.6.2020

Když se 25.května otevřely dveře naší školy, s úsměvem na tváři, avšak zahaleného pod rouškou, jsme vítali děti na nástupišti devět a 3/4. Lámali jsme si hlavu, jak družinu nebo také nově odpolední činnosti, na zbytek školního roku pojmout. Na čem jsme se ale jednotně shodli bylo, že si to chceme co nejvíce užít. A tak prvním krokem na našem seznamu, co je třeba udělat, bylo vyslat modlitbu za krásné počasí, jelikož jsme byli okolnostmi dovedeni k venkovnímu programu na každé odpoledne.  
 
Povinná výbava jako pláštěnka, dezinfekce, rouška či rukavice. Nic nás nezastavilo, ba naopak, nakoplo nás to ke společné práci na programu celo družinové hry na základě knižní a filmové čarodějné ságy Harry Potter. Pondělní porady a plány na celý týden, dopolední přípravy her či hlavolamů, výtvarných činností a bezpochyby pohybových aktivit. Škola byla zahalena do čar a kouzel hned od prvního dne nástupu dětí zpět do školy. Každá třída obdržela zvací dopis do své koleje, nesměl chybět zápočtový list mladého kouzelníka či kolejní erb a kouzelnická hůlka. Z jídelny se stala Velká síň s levitujícími svíčkami nad hlavami, toalety se změnily na Místo nejvyšší potřeby, zahrádka už nebyla obyčejná, nýbrž se z ní stal Zapovězený čarovný les a hřiště bylo místem pro trénink famfrpálu.  
A jaká byla naše motivace? Závěrečný bál, kdy se rozloučíme nejen se školním rokem, ale také zúročíme nasbírané Zlatonky, které se staly věrnými parťačkami na našem společném dobrodružství. Každá kolej mohla nasbírat různý počet Zlatonek, to se odvíjelo od toho, jak moc pilnými kouzelníky chtěly děti být. Bylinkářské kvízy, lektvary na počkání, kouzelní tvorové, základy z čarodějné historie a mnohé další, to vše byly disciplíny, za které mohly děti nasbírat zlatavé body.  
 
Zdá se vám to jako procházka růžovým sadem? Ba ne. Za vším stojí hodiny a hodiny plánování, nočních příprav, desítky vyběhnutých a seběhnutých schodů, když jsme něco zapomněli, nekonečné hlídání počasí a hra na schovku mezi kapkami deště. Díky pomoci dobrovolnic z pedagogické fakulty jsme se mohli i my, vychovatelé, vlastně tak trošku naklonovat. Tímto studentkám moc děkujeme.  
 

A jak to všechno dopadlo? Je posledního června a my s radostí hrajeme poslední hry před letními prázdninami. Slavnostní bál se podařil na jedničku, přesvědčit se můžete i ve fotogalerii. Děti si užily kopec zábavy! A my? My také! A jakmile panuje spokojenost na obou stranách, věříme, že se jedná o dobře odvedenou práci. A co teď? Odhodit roušky a hurá směr prázdniny.  

Zpět na přehled aktualit