Aktuality základní školy

Rozmarné jaro27.3.2020

"Tento způsob jara (orig. léta) zdá se mi poněkud nešťasným .." Léto ještě čeká na svůj čas za dveřmi, ale kdo by neznal slavnou větu z románu Rozmarné léto. Jaro v roce 2020 se zdá být opravdu netradiční. Nejen, že musíme chodit s rouškou na tváři po ulicích, je nutno držet pravidla a fungovat s ní i ve vnitřních prostorách. Nás ale nic nezastaví a tak bychom Vám rádi ukázali, co se po dobu uzavření škol událo u nás v Didaktisu. Škola prošla hloubkovým úklidem a holky se do toho pustily se vší vervou, pomyslně nezůstal kámen na kameni. Koberce, podlahy, jídelna, šatny .. na všechno přišla a ještě dojde řada. Dokonce i na přesazování květin. Věříme, že v nových květináčích a čerstvé hlíně se jim bude dařit zase o něco lépe. 

 

Viditelné změny už můžete pozorovat i na naší zahrádce. Honza se pustil do venkovních prací a sami musíte minálně podle fotek (fotogalerie pod odkazem) uznat, že se mu to povedlo. Vytvořil senzorický nebo také smyslový či pocitový chodník, ve kterém se střídají různé druhy povrchů. Po smyslovém chodníku chodí děti bosýma nohama, což přináší příjemný možná až terapeutický kontakt s přírodou a umožní chodidlům aktivně reagovat na podněty, kterých se jim v botách nedostává. 
A takhle my si ve škole prozatím žijeme. Budeme Vám postupně přinášet další a další novinky, ať se máte Vy i Vaše děti na co těšit.

Zpět na přehled aktualit