A dnes o tom, jak jsme stavěli bylinkovou spirálu!27.9.2019

Ve středu 18. 9. 2019 proběhl v naší ZAHRADĚ BADATELŮ zahradě workshop s ekopedagožkou, zahradnicí tělem i duší a diplomovanou permakulturní designerkou Ing. Danou Křivánkovou DPDD z Lipky.
Děti dostaly příležitost podílet se vlastníma rukama na vybudování bylinkové spirály - dalšího prvku přírodní zahrady, který rozšíří možnosti pozorování, bádání, pěstování, poznávání bylinek a jejich využití.

Během celého dne se na zahradě vystřídaly všechny třídy. Páťáci kopali základy, žáci čtvrté třídy hloubili jezírko a prosévali hlínu, prvňáčci založili jezírko a obskládali je kamínky, druháci vyskládali spirálu a dosypávali ji hlínou, třetí ročníky dokončovaly práce a osázely spirálu bylinkami.
Ze zbylých kamenů se nám podařilo vystavět suchou zídku - úkryt pro ještěrky a různé další obyvatele zahrádky. Přijďte se podívat nebo se podívejte na fotografie z akce :)