Aktuality základní školy

Centra - lidské tělo4.3.2019

Únorová centra u druháčků jsme věnovali tématu na přání - lidskému tělu. Integrovaná tematická výuka obsahovala tentokrát kromě prohloubení znalostí o fungování lidského těla také procvičení slovních druhů, násobilku 2 a geometrická tělesa. Během čtyř dní si každá skupinka prošla čtyřmi stanovišti - centry. 

V centru ČJ děti vyhledávaly v textu z encyklopedie podstatná jména, slovesa, předložky a číslovky a v druhé části odpovídaly na otázky k textu. (Kolik máme v těle kostí?, Kterým smyslem přijímáme nejvíce informací?, Čím jsou spojeny kosti? apod.)

 V matematickém centru určovaly geometrická tělesa a procvičovaly násobilku 2. Prvouka nabídla pracovní listy o smyslech, funkcích jednotlivých vnitřních orgánů, puzzle - kam co patří a přiřazování kostí. A v Ateliéru si skupinka zvolila, jestli vytvoří funkční model plic, nebo raději mechanickou ruku. Centra jsme doplnili ukázkou z kultovního seriálu Byl jednou jeden život a rozebráním a složením modelu lidského těla. Odkaz na fotogalerii zde.

Zpět na přehled aktualit