Hmyzí hotel23.10.2018

Blíží se zima a příroda se na ni pomalu připravuje. Abychom ji pomohli, rozhodli jsme se na školní zahradě vytvořit hmyzí hotel. Hmyz má možnost se u nás ubytovat ve třech luxusních apartmánech vytvořených především z přírodních materiálů. A jak stavba probíhala? Nejprve jsme si vše pořádně změřili, naplánovali, narýsovali a rozkreslili v plánech. Každá skupina měla vlastní stavební plán s mírami a materiálem. Poté jsme se vydali na sběr vhodného materiálu a nakonec došlo i k samotné stavbě. Ve všech skupinách se pracovalo s velkým nadšením. Výsledkem jsou tři skvělé a různorodé hmyzí hotely, do kterých se hned po dokončení začali stěhovat hmyzí hosté. Naše luxusní apartmány již navštívila velevážená beruška, pan pavouk nebo rodinka mravenců. Věříme, že návštěvníků bude co nejvíce, a my budeme moci teď na podzim nebo i na jaře sledovat naše malé zahradní pomocníky z blízka. Odkaz na fotografie najdete zde.