Babí tvoření v 1. A18.10.2018

Že pavouci mají opravdu těžkou práci, se teď, v čase babího léta, přesvědčili prvňáčci. Zašli jsme do lesoparku Akátky a hledali opravdové pavučiny. Od jednoho pavouka jsme se nechali inspirovat a vyráběli své vlastní. I když lidem příroda nenadělila schopnost snovat pavučinové vlákno, poradili jsme si po svém a použili provázky, nitě a nůžky. Zprvu sice nebylo jasné, jestli v pavučinkách uvíznou pavoučci z kaštanů, nebo děti či paní učitelka, ale nakonec se všem podařilo vymotat. Jedna velká společná pavučina a několik menších jsou toho důkazem. Příjemně strávený dopolední čas jsme završili vystavením našich výtvorů na stromy školní zahrady. Pozor, ať se do nich nechytíte, až půjdete kolem!