Cestujeme po krajích České republiky12.10.2018

V. A si na sebe vzala na začátku září nelehký úkol. Děti měly vytvořit databázi zajímavostí, rodáků, zmapovat pohoří, řeky, významná města a jejich průmysl po jednotlivých krajích naší republiky a pro případné anglicky mluvící návštěníky vytvořit cestu po České republice tak, aby host či hosté poznali všechny zajímavosti či rodáky jednotlivých krajů. Na začátku října se dětem podařilo dohledat všechny potřebné informace, vybrat zajímavosti a seskládat vše dohromady. Vyrobily a následně odprezentovaly svoji práci - vytvořenou mapu, jež upozorňuje na zajímavá místa naší republiky a v popisech jednotlivých krajů zahrnuje informace, které děti zajímaly: hlavní město kraje, větší významná města a jejich průmysl, řeky, jež krajem protékají, vodní významná díla, pohoří v kraji a nejvyšší vrchol. Nechybí ani zmínka o slavných rodácích a kulturních památkách. Děti také skvěle zvládly v angličtině doporučit anglicky mluvícím návštěvníkům kulturní památky nebo popsaly slavné rodáky. Fotografie najdete zde.