Slovní hodnocení - beseda s rodiči2.2.2018

Naše škola si zakládá na aktivní spolupráci s rodiči. V rámci projektu Začněme spolu jsme naplánovali několik besed s odborníky na témata, která si  rodiče vybrali. V minulých dnech se uskutečnila beseda na téma Slovní hodnocení. Cílem besedy bylo rodičům přiblížit způsob, systém i význam slovního hodnocení. Vzhledem k tomu, že se blížilo rozdávání slovního vysvědčení, bylo toto téma více než aktuální.

Za velké účasti rodičů besedovala paní doc. Kratochvílová, vedoucí Katedry pedagogiky MU, nad hodnotou slovního hodnocení. Na základě svých dlouholetých zkušeností s touto tématikou uváděla řadu příkladů z praxe - proč slovní hodnocení používat, co zejména dítěti v dlouhodobém horizontu přinese, jak jej mají vnímat rodiče i jak by s ním měli pracovat učitelé. Odkaz na fotogalerii