Zetík, náš maskot a kamarád18.1.2018

My v I.B máme ve třídě někoho, koho byste tam možná nečekali. Je zelený, má tři chapadýlka, vykulené oči a pochází z jiné planety. Při výuce většinou pozorně poslouchá, někdy u paní učitelky na klíně, jindy na poličce, občas se zatoulá na něčí lavici. Pak kouká prvňáčkům pod ruku, jak píší svá první písmenka, plete chapadly při sčítání a odčítání a někdy nám dokonce napovídá. Každý víkend navštíví jednoho žáčka doma a pak spolu zapíší do deníku, co prožili.

Zetík nás provází celou řadou učebnic pro Český jazyk a literaturu z nakladatelství DIDAKTIS, kde postupně poznáváme jeho příběh, mává na nás i ze stránek Prvouky. Některé děti již nedočkavě čtou slabikář dopředu, aby se dozvěděli, co se se Zetíkem stane v další kapitole. Velikým a krásným překvapením pod stromečkem byli malí Zetíčci, v podobě přívěsků na klíče, které nám zajistila jedna milá šikovná maminka. DÍKY. Odkaz na fotogalerii