Kde je nás vidět a slyšet

 

Zajímá vás, jak to vypadá u nás ve škole a proč se k nám děti těší?

Tak pojďte s námi na malou návštěvu...

 

Napsali o nás: MENSA České republiky - Ročenka 2021

Organizace Mensa ČR si klade za cíl využívat inteligenci ve prospěch lidstva. Mensa ČR tento cíl naplňuje především širokým spektrem projektů zaměených na nadané děti a jejich rozvoj, ale také vytvářením podnětného prostředí pro své členy prostřednictvím řady aktivit. Naše škola spolupracuje s Mensou ČR na těchto aktivitách spolupracuje.

 

 

 

Článek o Drakiádě a konferenci BUM 2021

Učitelé udělali na Vinohradech BUM

(Vinohradský Inform, 30.11.2021)

 

Článek o konferenci BUM 2021 a naší škole, která ji spolupořádala

Aby škola byla zase hrou...
(Právo, 26. října 2021).

  

Brněnský učitelský meeting BUM 2021 

 V naší škole se uskutečnil 2. ročník Brněnského Učitelského Meetingu, což je moderní konference, kterou pořádají učitelé pro učitele. Akci pořádají společně Základní škola Didaktis a GUG.cz.

Na 150 učitelů a 34 lektorů či přednášejících se sešlo, a v několika sekcích byla v rámci 35 workshopů a přednášek prezentována a diskutována témata jako technologie ve vzdělávání, didaktika, roboti, dějepis, mediální výchova, hudba, bubny, tablety, aplikace, badatelská výuka, cloudové služby či nadané děti.

Celý program najdete ZDE.

Hlavním motivem akce je krátký slogan: Sledujeme trendy, zkoušíme nové metody a teď to ukážeme i Vám.
 
 

Článek o ZŠ Didaktis a její distanční výuce v prvních třídách

 

 

 

Naše škola a její učitelé jsou aktivní v řadě odborných projektů. Jsme tak i díky nim více vidět a slyšet. Rádi se o své zkušenosti podělíme a ještě raději si přinášíme zajímavé nápady od kolegů do naší výuky.

 

Nominace na Global Teacher Prize Czech Republic

Tato odborná cena je pro pedagogy působící na základních a středních školách v České republice. Sleduje odbornost pedagogů, individuální přístup k žákům, vytváření a používání inovativních učebních metod a zapojení učitelů do mimoškolních aktivit a odborné komunity. Ve školním roce 2019/2020 jsme měli díky rodičovské nominaci v této odborné soutěži želízko v ohni. Naše paní učitelka Jitka Hodálová postoupila do finále a dělala tak čest svému i našemu jménu. 
Pedagogická erudovanost, široký záběr dovedností, vstřícné a partnerské jednání a neutuchající dobrá nálada...
 
 

Brněnský učitelský meeting BUMEETING 2019

Jsme hrdými partnery učitelské konference, která se každoročně koná v prostorách naší školy:
V rámci neformálního setkání učitelů jsme mohli načerpat, ale i předat řadu odborných informací.....
 
 

G Suite day 2020 - Jak pracovat s nadanými dětmi

i v době distanční výuky, to byl příspěvek online konference, který si připravila naše paní učitelka Irena Matušková. Nemalou měrou tak poodkryla zúčastněným učitelům možnosti rozvoje žáků v rámci jejich individuálního rozvoje....
 
 

Testování učebnic pro nakladatelství Didaktis

Aktivně se zapojujeme do tvorby či "transformace" učebnic pro 1. stupeň ZŠ. Zetíkova cesta - celá řada prošla zkušebním testováním v naší škole. Pořádáme semináře pro práci s novou učebnicí ČJ pro 1. třídy ZŠ. 
 
 

Krajská síť podpory Brno

Jsme součástí krajské sítě podpory nadání, účastníme se pořádaných seminářů, workshopů. Diskutujeme, hledáme cesty, jak nejlépe vzdělávat nadané děti.
 
 
 
 

Rozhovor s ředitelem školy