Stravování

Protože chceme, aby se děti v naší mateřské škole stravovaly opravdu kvalitně, dovážíme jídlo ze Zdravé školní jídelny Vitalité. Jídelna Vitalité vaří z kvalitních, čerstvých surovin. Nepoužívá náhražky ani instantní polotovary. Jídelníček sestavuje speciálně pro děti ve spolupráci s výživovým poradcem. Samozřejmostí je zde denně porce ovoce a zeleniny a na celý týden dodané čerstvé šťávy, čaje, mléko. Bonusem jídelny je také jednou týdně doručená bedýnka s ovocem a zeleninou. Děti mají tedy možnost výběru dle své chuti. Jídelna vlastní také mezinárodní certifikaci Skutečně zdravá jídelna.

Jídelníček je sestavován tak, aby zahrnoval všechny druhy potravin, které se pravidelně střídají. Mezi jednotlivými pokrmy jsou dodržovány 3hodinové intervaly a po celý den jsou dětem k dispozici nápoje ve formě čisté vody, šťáv, džusů a čajů. V průběhu dne děti k pití vybízíme, aby se stalo samozřejmostí a děti si osvojily návyk doplňovat tekutiny. Pokud má dítě zdravotní problémy, na jejichž základě mu lékař nařídil úpravu stravy nebo dietu, mateřská škola zajistí dítěti ve spolupráci s jídelnou Vitalité úpravu jídelníčku.

Podporujeme samostatnost dětí v přípravě stolování a dbáme na estetické prostření stolu. Děti vedeme k samostatnosti při rozhodování o velikosti porce jídla a pití.