Aktuality mateřské školy

SETKÁNÍ ABSOLVENTŮ - PODZIM 20216.12.2021

V úterý 16. 11. proběhl v naší škole historicky první sraz absolventů. Přesto, že setkání provázela přísná epidemiologická opatření a někteří nahlášení účastníci se kvůli karanténě nemohli dostavit, přišel nakonec úctyhodný počet 18 absolventů. Některé doprovodili i rodiče (prarodiče), kteří si mohli povídat v jídelně.

Kvůli omezení setkávání jsme museli částečně změnit také náplň akce. Místo plánovaného sdílení zkušeností se současnými páťáky, nahráli absolventi vzkazy a videa a vyplnili dotazníky. Tam mimo jiné zachytili, co pro ně znamená Didaktis a čeho si cení.

Celé setkání se odehrávalo v milé a radostné atmosféře. Většina loňských páťáků dorazila v třídních mikinách a všichni dávali najevo, jak se rádi vidí. Živě se zajímali o současné vyučující i školu jako takovou. Všechny pozdravují. Bylo znát, že už před sebou nemáme "naše děti", ale mladé ženy a muže. Vzpomínalo se, smáli se sami sobě, vyprávěli, jak se teď mají. Čas nad drobným občerstvením rychle utekl, účastníci se zapsali do kroniky a přišlo loučení.

Někteří se prý už teď těší na další setkání.