Aktuality mateřské školy

Proč lelkovat doma, když můžeme i v lese15.11.2021

I když listopadové pošmourné počasí lákalo spíš k válení na pohovce s hrnkem horkého čaje, skupina malých turistů s rodiči se v neděli vydala poznávat krásy přírodní rezervace Babí lom a jeho okolí. Z Králova Pole se celkem 25 výletníků přesunuoa autobusem do Vranova. Po malém občerstvení v místním samovýčepu Na Gruntě všichni vyrazili k nedalekému Treehousu a omrkli tajuplné Lelkovadlo. A pak už vedla cesta jen vzhůru na skalnatý hřeben, který děti odvážně přeskákaly jako kamzíci, až dorazily k rozhledně Babí lom. Následovalo "skutálení" pod kopec do Lelekovic a závěrečná procházka do České, odkud se všichi vrátili vlakem do železniční stanice, Královo Pole.

Už první zastávka u samovýčepu ve Vranově nadchla děti i rodiče, kteří si zde mohli samoobslužně uvařit kávu, načepovat limonádu, svařené víno či pivo, anebo koupit něco na zub.

Krátká prohlídka Treehousu, který je vybudovaný u nedalekéo areálu Lesů města Brna a Lesního baru U Jelínka, zaujala jak děti, tak tatínky s technickým vzděláním. Záhadou však zůstává, jak je to v domku na stromě s toaletami a vodou...

Že nevíte, co je to Lelkovadlo? No přece past na lelky. A právě u něho je ideální místo na odpočinek a svačinu, kterou jsme si zpestřili luštěním rébusů.

Půlkilometrová hřebenovka k rozhledně Babí lom nabízí krásné výhledy do krajiny, a tak i když je rozhledna nyni kvůli rekonstrukci uzavřená, nemohlo to nikomu z malých turistů pokazit radost z parádního výšlapu.