Aktuality mateřské školy

Zlomková pizzerie se 4.B21.5.2021

Hned po návratu z distanční výuky jsme nemohli jinak a pustili jsme se do integrovaného tematického učení. Protože našim hlavním tématem posledních dní na dálku byly zlomky, samozřejmě se vše točilo kolem nich. Zapojit jsme ovšem zvládli i výuku venku, reklamu, grafy a tvoření.

Úkolem skupinek bylo založit si pizzerii, "napéct" pizzy z přírodnin, procvičit si u toho zlomky a natočit reklamu. Po zdařilém dni venku, který jsme si moc užili, následovalo druhý den zpracovávání ankety o oblíbenosti druhů pizzy v rámci třídy. Děti po průzkumu zaznačily své výsledky do grafů. Potom už jim nezbývalo nic jiného, než nechat se překvapit tím, že byla do třídy doručena opravdová pizza a představte si, zrovna dva nejoblíbenější druhy!
:-)