Aktuality mateřské školy

Masopustní rej1.3.2020

V minulém měsíci s názvem „Hej, hej, hej, masopustní rej“, se děti seznámily s tradicí masopustu. Poznaly, kdo všechno se musí podílet na přípravě oslav a jak se tyto svátky slaví. Prakticky si vyzkoušely i některá řemesla. Se švadlenou roztřídily podle barev a spočítaly knoflíky a vyšívaly různé vzory. S řezníkem vážily, porovnávaly a k vážení využily starou váhu. Na závěr ozdobily perníky.

Děti také s velkým nadšením přiložily ruku k dílu při výzdobě třídy na karneval. Lepily, stříhaly a vázaly girlandy. Vyráběly běžícího kašpárka - větrník a z papírového balonu hlavu velkého klauna. Při všech těchto aktivitách je doprovázely lidové písničky a básničky s tématem řemesel. Společně se naučily některé staré hry a tance, kterými se bavili lidé při masopustu. Fotogalerie k nahlédnutí zde.