Aktuality mateřské školy

Já a moje tělo31.1.2020

V prvním měsíci tohoto roku jsme se s dětmi v tematickém bloku s názvem „Já a moje tělo“  seznámili s tělem, a s tím, co mu dělá dobře a co mu může škodit. Naučili jsme se pojmenovat jeho části, některé orgány, znát základní pojmy užívané ve spojení se zdravím, pohybem a sportem. Blok byl rozdělen do tří částí. V tematické části s názvem "Zdravá strava" jsme se seznámili s chlapcem Filipem, který se se svými kamarády vypravil do země Zdraví, kde zjistil, jaká nebezpečí číhají kolem nás a jak máme jejich nástrahám předcházet. Navštívil nás také Dr. Strava se svým výukovým programem a vysvětlil nám, co máme jíst a proč.

V druhé části s názvem "Bacilů se nebojíme“ jsme pomocí pohádky zjistili, co se stane, když nebudeme jíst ovoce a zeleninu. Naučili jsme se, jak předcházet nemocem, zahráli jsme si návštěvu u lékaře a vyzkoušeli několik pokusů. V posledním týdnu s názvem "Moje tělo to by chtělo…“ jsme se zaměřily na sport a pohyb. Při bruslení v hale a na lyžařském výcviku jsme si ověřily většinu našich pokusů, a jak je důležité aby naše tělo mělo správnou kondici. Na fotoreport z celého měsíce můžete nahlédnout pod tímto odkazem

V těchto měsících se předškoláci zaměřují na blížící se zápisy do ZŠ a učí se zvládat pozitivní ocenění i případný neúspěch a vyrovnat se s ním. Učit se hodnotit svoje osobní pokroky a upevňují již procvičené vědomosti.