Aktuality mateřské školy

Klub logiky a deskových her22.11.2022

Napětí, překvapení, náhoda, strategie, výhra i prohra, ale především zábava - to vše se odehrává každé pondělí v Klubu logiky a deskových her. Jako bonus na děti čeká každý týden zajímavá šifra na luštění s rodiči či kamarády.

Už jsme opět ve škole a jedeme na plný plyn....1.9.2022

Ve škole už nás opět najdete v běžném režimu školního roku... těšíme se na vás!

Ocenění za výborné výsledky v Národním testování22.6.2022

Někteří žáci naší školy dosáhli výborného výsledku v Národním testování pro základní školy, které proběhlo na jaře letošního roku. Nejúspěšnějším žákům bylo odesláno písemné ocenění. Blahopřejeme ke skvělým výsledkům!

Tutanchamon - jeho hrobka a poklady8.6.2022

 „Ty brďo, tak takový šílený poklad jsem fakt nečekal, paní učitelko!“ Jedna z reakcí, po které následovala jenom otevřená pusa, byla pronesena ve čtvrtek, 2.6. při návštěvě Výstavy „Tutanchamon – jeho hrobka a poklady“ na brněnském výstavišti. Druháčci si sami řekli, že by tuto výstavu chtěli absolvovat, sami si také v několika hodinách pročítali knihy o Egyptě a vypisovali zajímavosti, se kterými následně seznamovali své kamarády. No, a po několika výzkumných hodinách se vydali objevit konečně ten zlatý poklad, o kterém se všude dočetli, a který byl opravdu monumentální! Výstavu doporučujeme všem, malým i velkým!

 

English theater in ou school2.6.2022

In June, children of the 3rd, 4th, and 5th grades are going to have an English theater play. They are going to perform two stories about "Jack and The Bean Stalk" and "The Mitten". Children are very enthusiastic and excited to take part in the play.

Mléko do škol30.5.2022

Zapojili jsme se do ochutnávky mléčných výrobků v rámci projektu Mléko do škol. Jako součást doprovodných opatření jsme spojili zkoumání chutí s aktuálním tématem v češtině, se slovními druhy. Jakou chuť má jogurt? Jaký je tvaroh? Která chuť vystihuje smetanový krém? S plnou pusou jsme si zopakovali přídavná jména, užili jsme si trochu legrace a ještě jsme doplnili důležitý vápník. Děkujeme!

 

Biokyblíky17.5.2022

Víte, že bioodpad může tvořit 40-60 % komunálního odpadu? Je velká škoda, aby končil na skládce či ve spalovně, když je to hodnotný materiál, ze kterého můžeme vyrábět kvalitní kompost.
Díky návrhu žákovského parlamentu jsme do tříd zavedli BIOKYBLÍKY na organický odpad. Vytříděný bioodpad obohatíme vynášíme na kompost, který později využijeme jako organické hnojivo pro obohacení půdy v naší školní zahradě.

Den Země22.4.2022

Dnes se celá škola učila navzájem. Projektový den - Smíšené skupiny žáků - Environmentální výchova - Člověk a jeho svět - Pracovní činnosti - Finanční gramotnost - Anglický jazyk - Hudební výchova - Český jazyk - Výtvarná výchova - Pobyt v přírodě - Spolupráce - Odpovědnost - Smysl pro detail - Užili jsme si to.

Informační bouře a jak v ní nezabloudit6.4.2022

Novinář Jiří Svoboda nás provedl interaktivním programem, kde se v praktických ukázkách děti dozvěděly, co jsou to média, jak rozeznat důvěryhodnou informaci od dezinformace, co je fake news, deep fake, propaganda, jak a proč vznikají falešné obrázky a videa, jak je odhalit a mnoho dalšího. Byla to zajímavá a užitečná informační smršť.
(projekt https://www.denproskolu.cz)

(více)

Úplně "cizí jazyk"25.3.2022

V pracovkách paní učitelka používala podivná slova jako příložník, truhlářská svěrka, smirek, lišta a kreativní pájka. Anglicky to nebylo, prý česky, ale stejně jsme nerozuměli. Pak začala z boxu vytahovat předměty. Ty už nebyly podivné všechny, některé jsme znali, ale nebyli jsme si moc jistí, jak je použít. Ke všemu jsme dostali návod i praktickou ukázku a možnost vyzkoušet si to vlastníma rukama. Ze začátku to moc nešlo, ale strašně nás to bavilo, navzájem jsme si pomáhali a na konci dvouhodinovky už jsme všichni měli několik dekorací nebo alespoň polotovarů na ně. 

Olympiáda v Pekingu i v Brně16.2.2022

V pátek 11. února se žáci naší školy vydali na Olympiádu do Pekingu. Samozřejmě ne na tu opravdovou, stačil nám BRNĚNSKÝ FESTIVAL ZIMNÍCH OLYMPIJSKÝCH SPORTŮ, který probíhá letos nedaleko naší školy - v areálu Nové Zbrojovky.
Na festivalu jednotlivé skupinky dostaly přiděleného dobrovolníka a každý sportovec svoji HRACÍ KARTU. Potom už jsme se mohli pustit do zajímavého programu. Skupiny si během dopoledne vyzkoušely přidělené olympijské sporty, například běh na lyžích, sjezdové lyžování, snowboarding, skokanský můstek, biatlonovou střelnici, curling, hokej, bruslení nebo skibob.
Po celou dobu byl k dispozici teplý čaj a dostali jsme i malou svačinku. V pauzách děti sledovaly přímý přenos hokejového utkání Česko - Švýcarsko a nadšeně fandily. 

UBONGO!28.1.2022

Kouzelné slovo? Kdepak, přece hra. Možná ji znáte a taky jste se někdy potrápili skládáním dílků všemožných tvarů do určeného obrazce. My jsme ale Koumáci, a tak jsme si to ještě zkomplikovali. Varianta 3D není zas taková brnkačka, už jen najít ty správné dílky dá někdy zabrat, zvlášť, když je u nich tlačenice. Div jsme si nezapletli prstíky, když jsem se snažili vše otáčet tak, jak se nám to zdálo nejlepší a občas zjišťovat, že tvar by seděl, kdyby byl ovšem zrcadlový, případně že ve vzduchu kostička držet nebude. Když k tomu připočítáte, že na přesýpacích hodinách nemilosrdně ubíhal čas každého kola, jistě chápete, že atmosféra houstla tak, že by se dala krájet.

SVĚTOVÝ DEN BRAILLOVA PÍSMA20.1.2022

Věděli jste, že dne 4.1. je Mezinárodní den Braillova písma?

Je to tak! 4. ledna 1809 se nedaleko Paříže narodil Louis Braille, jehož jméno si celý svět spojuje s písmem pro nevidomé. Třída 2.B si přiblížila svět nevidomých zážitkovým vyučováním. Jaké to je žít ve tmě? Jaké to je spoléhat se na vedení a instrukce kamaráda, který vás vede? Jak číst a luštit Braillovo písmo?

Jak se cítím při provádění běžných každodenních rutinních záležitostí? Odpovědi zněly: „Příšerně“, „hrozně“, „vyčerpaně“ a při sundání šátku a odkrytí zraku „vděčně“, „skvěle“, „nepopsatelně“.

Dárky seniorům13.1.2022

Být obdarován je krásné, obdarovat jiné ještě krásnější! V čase předvánočním se nám naskytla možnost udělat radost hned několika desítkám seniorů ❤. Děti pro ně s nadšením vytvořily přáníčka a nejrůznější dárečky, jedlé i nejedlé. Ty poté putovaly do jednoho z brněnských denních stacionářů. Doufáme, že takových milých a smysluplných akcí nás čeká v budoucnu ještě spousta! Krásným překvapením na závěr, se kterým jsme vůbec nepočítali, byla nadílka na oplátku od seniorů naší škole. Každá ze tříd byla obdarovaná vytvořenými ozdobami na stromeček, děkujeme.

Pokořili jsme binární kód!4.1.2022

V Klubu nadaných dětí jsme se tentokrát dozvěděli, co je to binární kód a vyzkoušeli jsme si, jak bychom fungovali, kdybychom byli počítače. Někteří měli asi nějaký záložní energetický zdroj, protože blikali či bzučeli, i když byla "elektřina vypnuta", ale po chvíli už všechna živá zařízení fungovala správně.

Potom si každý zakódoval své jméno a navlékl přesně podle něj dané pořadí korálků různých barev. Neznalí by si mohli myslet, že z Klubíku kráčíme s novým šperkem, ale jen my víme, že si na krku neseme svůj podpis a v hlavě úplně novou dovednost.

Klub historiků přeje Krásné Vánoce!17.12.2021

Tvorba přáníček pro ty, které máme rádi, je před Vánoci běžná. Ale vánoční přáníčko, které je napsané klínovým písmem, runovým písmem nebo hlaholicí nedostáváte určitě každé Vánoce! K rozluštění vánočních přání od našich mladých historiků budete potřebovat totiž klíč. K přání se tak dostane jen ten, kdo má klíč!

(více)

SETKÁNÍ ABSOLVENTŮ - PODZIM 20216.12.2021

V úterý 16. 11. proběhl v naší škole historicky první sraz absolventů. Přesto, že setkání provázela přísná epidemiologická opatření a někteří nahlášení účastníci se kvůli karanténě nemohli dostavit, přišel nakonec úctyhodný počet 18 absolventů. Některé doprovodili i rodiče (prarodiče), kteří si mohli povídat v jídelně.

(více)

Vydali jsme první číslo školního časopisu Lajk22.11.2021

Hurááá, vydali jsme náš první školní časopis Lajk! Tento slavný okamžik nastal v magické datum 11.11.2021 a první číslo bylo pokřtěno jahodovým šampusem. Předcházela tomu téměř dvouměsíční práce novopečených redaktorů a redaktorek z 5. B. 
 
(více)

Proč lelkovat doma, když můžeme i v lese15.11.2021

I když listopadové pošmourné počasí lákalo spíš k válení na pohovce s hrnkem horkého čaje, skupina malých turistů s rodiči se v neděli vydala poznávat krásy přírodní rezervace Babí lom a jeho okolí. Z Králova Pole se celkem 25 výletníků přesunuoa autobusem do Vranova. Po malém občerstvení v místním samovýčepu Na Gruntě všichni vyrazili k nedalekému Treehousu a omrkli tajuplné Lelkovadlo. A pak už vedla cesta jen vzhůru na skalnatý hřeben, který děti odvážně přeskákaly jako kamzíci, až dorazily k rozhledně Babí lom. Následovalo "skutálení" pod kopec do Lelekovic a závěrečná procházka do České, odkud se všichi vrátili vlakem do železniční stanice, Královo Pole.

(více)

Koumáčci potrápili své šedé buňky mozkové nad hexaminem1.11.2021

Koumáci si brousili taktiku a předvídání na strategických hrách a malí Koumáčci nemohli zůstat pozadu. S hexaminem si vyzkoušeli  nejen hru, ve které bylo cílem získat více bodů, než soupeř, ale také verzi, ve které byla pro vyřešení úkolu nutná naopak spolupráce.

Diskuse mezi dětmi vypadala např. takto...

(více)

Hurááá, máme novou nabíjecí skříň na notebooky25.10.2021

Jako v pokojíčku...
Naše notebooky se dočkaly. Po dlouhé době čekání na různé plastové i technické komponenty, jak už to v dnešní době chodí, se dnes ubytovaly v pojízdné nabíjecí skříni. Tak ať se jim tam líbí a slouží nám bez zbytečných problémů...
 

Do Vinohradského Vozíkobraní se zapojily i naše děti9.9.2021

Hned první školní pátek v září pořádala Liga vozíčkářů svoji tradiční akci Vinohradské Vozíkohraní. A letos poprvé za spoluúčasti naší školy. Jedním bodem bohatého a lákavého programu bylo bubnování s Jitkou Hodálovou a dalším malování na kamínky s našimi dobrovolníky, většinou z pátých tříd. 
Emča, Natálka, Simča, Amálka, Bětka a Šimon malovali na kamínky, pomáhali mladším dětem a rozdávali kamínky účastníkům akce. S rozdáváním pomohli i někteří mladší žáci. Kromě toho si zvídaví návštěvníci ZAHRADY BADATELŮ mohli potrápit hlavičky nad potravními řetězci a přiřazování listů a plodů, nebo protáhnout tělo na průlezkách.
Radost z toho, něco pěkného vytvořit a darovat, se mezi dětmi šířila jako duhová lavina. Přejme si jen, aby v těchto dětech semínko dobrovolničení rostlo dál.

Umyvadlo v nové třídě se už těší na děti23.8.2021

Přípravy na nový školní rok vrcholí... a my máme velkou radost. V nových třídách se dokončují poslední drobné práce a my už začínáme stěhovat do tříd lavice, skříňky a pomůcky. Součástí stavebních úprav bylo mj. přivedení vody a nové umyvadlo. Kdo asi bude první, kdo si zde umyje ruce? :-)

 

Úřední hodiny v průběhu letních prázdnin5.7.2021

V době letních prázdnin jsme Vám od 1. do 22.7. k dispozici každý pracovní den od 9:00 do 14:00, popř. na základě telefonické domluvy.
 
Od 26.7. do 20.8. nás můžete navštívit od ponděí do čtvrtku od 8:00 do 13:00, popř. na základě telefonické domluvy.
 
Hezké léto všem.
 

Zlomky s legem15.6.2021

Konec školního roku se blíží a sluníčko nás víc láká ven, než k učení. A když někdy zaprší, nevadí. Hrát si můžeme i v pokojíčku, třeba s legem. A když už si budeme hrát s těmito oblíbenými kostkami, můžeme díky nim lépe pochopit zlomky. :-)

My jsme to vyzkoušeli a šlo to výborně. Lego má totiž doma skoro každý a je to velmi názorná pomůcka. A kdyby Vám to nešlo, zeptejte se našich čtvrťáků, vysvětlí Vám to. :-)

Zlomková pizzerie se 4.B21.5.2021

Hned po návratu z distanční výuky jsme nemohli jinak a pustili jsme se do integrovaného tematického učení. Protože našim hlavním tématem posledních dní na dálku byly zlomky, samozřejmě se vše točilo kolem nich. Zapojit jsme ovšem zvládli i výuku venku, reklamu, grafy a tvoření. 

Úkolem skupinek bylo založit si pizzerii, "napéct" pizzy z přírodnin, procvičit si u toho zlomky a natočit reklamu. Po zdařilém dni venku, který jsme si moc užili, následovalo druhý den zpracovávání ankety o oblíbenosti druhů pizzy v rámci třídy. Děti po průzkumu zaznačily své výsledky do grafů. Potom už jim nezbývalo nic jiného, než nechat se překvapit tím, že byla do třídy doručena opravdová pizza a představte si, zrovna dva nejoblíbenější druhy!
:-)

Se sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky14.1.2021

V lednu se MŠ zapojila do projektu Se sokolem do života aneb Svět nekončí za vrátky, cvičíme se zvířátky. Projekt je určený pro děti od 3 do 6 let, je pod záštitou MŠMT a Svazem měst a obcí (SMOČR). V jeho rámci děti plní nejrůznější pohybové aktivity, rozvíjí své poznání a čekají je i některé netradiční aktivity.

Úkoly v projektu jsou rozděleny do pěti oblastí. První tři oblasti jsou věnovány pohybovým dovednostem, které mají za úkol rozvíjet u dětí základní pohyb jako takový. Díky těmto činnostem zjišťují, jak pracovat se svým tělem, jak koordinovat pohyby a zároveň zvyšují svoji tělesnou zdatnost. Oblast, která se věnuje rozvíjení poznání, nabízí činnosti vhodné pro odpočinkové chvíle mezi cvičením či po něm.
 
Netradiční aktivity jsou vázány s ročními obdobími, děti tak poznávají, co se dá zažít v zimě nebo na podzim. Tyto činnosti jsou skupinovou záležitostí a zaberou více času, dávají proto příležitost uspořádat větší akci a zapojit do projektu i rodiče, sourozence nebo děti z jiné školky (jednoty) ve městě.
(více)

Vánoční svět W. Disneyho27.12.2020

V předvánočním čase jsme se s dětmi vypravili do Mahenovy knihovny na velmi pěkný výukový program s názvem SVĚT W. DISNEYHO. Děti se seznámily s postavou pána, který pro ně nakreslil většinu jejich oblíbených pohádkových postav. Dozvěděly se, jak se obrázky rozpohybují, seznámily se s nejstarším předchůdcem Mickey Mouse - králíkem Oswaldem. Děti mu pomohly najít cestu do domečku v jednoduchém labyrintu, našly kamarády pro pohádkové postavy a každý si sestavil svého vlastního sněhuláka Olafa. Na závěr jsme se všichni se zájmem podívali na první kreslenou pohádku. 
Cestou zpět jsme společně obdivovaly vánoční výzdobu Brna a krásně vyzdobený strom na náměstí a mile nás překvapil i pohádkový kolotoč, kterému nešlo odolat. 
Všem společně přejeme krásné vánoční svátky a těšíme se s Vámi na shledanou 4.1.2021. 
 
 

Čas Vánoc, co kouzelnou má moc11.12.2020

Pro děti nastal joblíbenější měsíc v roce a tím je prosinec.  Tento měsíc nese název "Je tu čas Vánoc, co kouzelnou má moc".  Děti přišel navštívit Mikuláš, čert a anděl, na dětských tvářích se objevil úsměv od ucha k uchu a žádný hříšník se u nás ve školce nenašel. Dále jsme se vrhli do adventních příprav a vědomě využili všech smyslů. Záměrně jsme pozorovali, co všechno se kolem nás děje. Dále si vyprávíme, jak vánoční přípravy probíhají doma. Děti se pokusí pomocí různých výtvarných činností, dovedností a technik ztvárnit svoji představu o vánočních přípravách a výzdobě. Kouzlo na Vánoc nám dýchá do oken, koukněte se také a to přímo zde

Čertí školku si děti užily7.12.2020

Ušmudlané tváře od sazí, rohy, kopítka a čertovské ocásky. A k tomu smích a spousta zábavy. Tak vypadala minulý týden naše Čertí školka. Celým dnem nás provázel Lucifer, který dětem napsal dopis. Děti podle něj plnily úkoly, které si pro ně Lucifer přichystal. A protože děti všechny úkoly splnily a slíbily, že budou hodné, tak na nás Lucifer za odměnu neposlal čerty. 

Děti byly moc šikovné, některé se i trošku bály, ale jakmile jsme se ujistili, že si pro nás nikdo nepřijde, strach byl ten tam. Čertí školku jsme zakončili venkovním pobytem, kde děti společně postavily sněhuláky. Všichni jsme si Čertí den moc užili.

Listopad, listopad, vítr fouká do zahrad30.11.2020

Měsíc listopad nám přinesl další zajímavý tematický blok s názvem „Listopad, listopad, vítr fouká do zahrad“. 

Celý blok byl rozdělen do těchto tematických částí: „Podzimní strašidýlkování“, „Bacilů se nebojíme“„Počasí je na draka“ a „Co děláme celý den“

Během tohoto měsíce se děti naučily rozlišovat, co našemu zdraví prospívá a co mu naopak škodí. Dále se pomocí aktivit naučily chápat prostorové pojmy a elementární časové pojmy. Při pobytu venku jsme se snažili všímat změn a dění v našem nejbližším okolí. A jak to vypadalo doopravdy, koukněte zde

Čarokrásný podzim31.10.2020

Podzimní tematický blok s názvem „Podzim čaruje“ je tu! V tomto období doprovázela děti víla LESNĚNKA, se kterou jsme se seznámi hned na začátku projektu. 

V tematických částech s názvy „Barvy podzimu“„Podzimní úroda“„ Jak se připravují zvířata na zimu“ a „Podzimní tvoření“ se děti dozvěděly elementární poznatky o okolní přírodě, která je pro ně blízká, smysluplná a přínosná. Pozorovali jsme změny v přírodě, komentovali je a přizpůsobovali se jim třeba změnou oblečení. Pojmenovali jsme většinu toho, co nás obklopuje a společně se naučili zpaměti krátké texty, které děti posléze přednesly rodičům. Seznámili jsme se s jednoduchými pokusy, které jsme si i následně vyzkoušeli, no byla to paráda! Přesvědčit se můžete zde

Uvolnila se 2 místa v naší mateřské školce20.10.2020

Milí rodiče,

v Mateřské škole Didaktis máme volná 2 místa pro Vaše děti s možností nástupu již od prosince 2020.

  • Vybíráte pro své dítě vhodnou mateřskou školu s angličtinou? 

  • Máte zvídavé a bystré dítě a nejste spokojení ve stávající mateřské škole? 

  • Hledáte pro své dítě mateřskou školu, kde bude mít dostatek pozornosti, podnětů i prostor pro vlastní vyjádření ve třídě do 15 dětí?

Pokud hledáte pro své dítě otevřené a vstřícné prostředí, v němž může objevovat své individuální potřeby a v souladu s nimi se komplexně rozvíjet, napište na a.kalusova@zsdidaktis.cz nebo zavolejte na 722 949 066. Mateřská škola je téměř v centru Brna, na Mlýnské ulici.

(více)

Tři dva jedna, začínáme!30.9.2020

Každé září je pro nás měsícem radosti. Vítáme vždy nové tváře, seznamujeme se, vyměňujeme mnoho dojmů z uplynulých letních měsíců.

Na začátku měsíce jsme se sešli v pevném základů a přivítali jsme i nové děti. Všichni společně jsme se seznámili s mateřskou školou, novými kamarády a pravidly, které z nás udělají príma partu předškoláků. Naučili jsme se spoustu věcí. Třeba jak a podle čeho poznat svoje místo v šatně, kde všude najdu svoji značku. Ve třídě na nás čekaly zajímavé knížky, skvělé hračky, stavebnice a spousta kostek. Také vznikla nová skupinka předškoláků, která se bude pilně připravovat na vstup do základní školy. Přejeme mnoho úspěchu a kopec zábavy! Odkaz do fotogalerie zde

Červnové dobrodružství ve školce16.7.2020

Z důvodu pokračujících omezení jsme využili spolupráci s rodiči, kteří se zapojili do závěrečného tematického celku, týkajícího se města Brna. Tento blok jsme pojali i jako motivaci ke společnému seznámení s historií Brna, kdy mnohdy stačí vyjít do centra, zvednout hlavu a pozorovat výzdobu starých domů anebo se seznámit podle plánku a mapy s pověstmi tohoto města. Děti se s jednotlivými příběhy seznamovaly v průběhu dění v mateřské škole a s rodiči vyrážely poznávat různá zákoutí, ze kterých nám posílali společné fotografie. K pověstem se vázaly i výtvarné činnosti, při kterých se děti seznámily se znakem města Brna, vyrobily si samobarvícího draka, postavily radniční věž s hodinami a uspořádaly závody v kutálení kola. Na školní party jsme se rozloučili se školáky a dětmi, které odcházejí. Pro předškoláky také vyvrcholila celoroční hra „Vyprávění starého stromu“. Při hledání pokladu, který jim strom schoval, využily nabyté vědomosti získané během projektu. Tím jsme se rozloučili s celým školním rokem a s vervou se vrhly do prázdninového programu, který je již pro děti připravený. Odkaz do fotogalerie zde

Květnové shledání31.5.2020

Jakmile se opět otetvřely dveře mateřské školky, pečlivě jsme si s dětmi zopakovalo hygienické návyky - obzvláště mytí rukou nebo smrkání do kapesníku. S jednodušším pochopením jim pomáhaly veselé obrázky, písničky a básničky, které pro ně připravily p. učitelky. Děti vše rychle zvládly a mohly se vrhnout na zahrádku, kde na ně již netrpělivě čekal králík, sazeničky a zasetá semínka. Děti pečlivě zkontrolovaly celou zahrádku. Jaké bylo jejich překvapení, když zjistily, že kosi zatím vyvedli své mladé a nechali jen prázdné hnízdo na stromě. Naopak hejno vrabců zůstává stále v blízkosti výběhu pro králíka, kde má spoustu dobrého krmení. Jen trávě jsme museli pomoci k růstu vysetím nových semínek a vydatnou závlahou. Z malých sazeniček rajčat jsou obři a ředkvičky a špenát jsme společně sklidili a slupli ke svačině jako salát. Na volné místo v záhonu pak děti vysely hrášek a dál sledují růst semínek a těší se na novou sklizeň. Děti také potěšil nový vozový park, kde stará odrážedla nahradila nová a objevil se i nový šlapací traktor s vlečkou. Společně si také vybraly nový bazén a už se těší, až ho o prázdninách vyzkouší. Fotogalerie k nahlédnutí zde

Dveře do mateřské školy opět dokořán!23.4.2020

Třikrát hurá! Významné datum pondělí 27. dubna 2020.

  • Pro malé mateřské školy končí karanténa! Všechny děti se těší, rodiče se těší a my se těšíme bezpochyby nejvíce. Samozřejmostí ovšem je, že provoz školky bude probíhat za přísných hygienických podmínek. Děti i paní učitelky dostanou prostor k hrdinským činům, a jak se říká, každý správný hrdina má svůj štít. Hygienické potřeby, které slouží k prevenci Covid-19, budou z velké části ve školce k dispozici, roušky a případně další ochranné pomůcky zajišťují dětem rodiče. Děkujeme za spolupráci. 
  • S otevřením mateřské školy se také pojí další radostná informace, a to ta, že přijímáme děti ještě i na tento školní rok. Proto neváhejte a pro bližší informace nás kontaktujte na níže uvedeném telefonním čísle. A pozor, velkou výhodou je náš prázdninový provoz. 
  • A ti z Vás, kteří přemýšlíte, kam své dítko příští rok umístíte, tak 13. května 2020 probíhá v naší mateřské škole zápis dětí na školní rok 2020/2021. Těšíme se na Váš kontakt.

Přejeme Vám příjemný zbytek dne! Vaše Základní a mateřská škola Didaktis.

  •  KONTAKTNÍ ÚDAJE:

Mgr. Richard Jurečka, Ph.D.
ředitel školy
+420 725 694 926
r.jurecka@zsdidaktis.cz 

 

 

 

Snížení školného po dobu uzavření mateřské školy20.3.2020

 Vážení rodiče,

s ohledem na stále trvající uzavření mateřských škol, k němuž jsme přistoupili na základě nařízení MMB (viz zde) z důvodu epidemie, Vám oznamujeme, že Vaše školné v Mateřské škole Didaktis snižujeme o 50 %.

Poskytnutí účelové neinvestiční dotace z rozpočtu města Brna na minimalizaci dopadu důsledků epidemie Covid-19. 

 

 S přáním hezkého dne

Richard Jurečka

ředitel školy

 

Uzavření mateřské školy17.3.2020


Vážení rodiče,

oznamujeme Vám, že na základě nařízení č. 5/2020 MMB o přijetí krizového opatření uzavíráme provoz naší mateřské školy, a to s účinností od 17.03.2020.

Rozhodnutí MMB najdete pod tímto odkazem.

Richard Jurečka
ředitel školy

 

Dnes je slavný den, svátek dívek, žen17.3.2020

8. března oslavily svůj svátek všechny ženy kolem nás. Děti zjišťovaly, kdo všechno může tento svátek slavit, které ženy se kolem nich točí a co všechno zvládají a umí. Na závěr týdne děti pro své maminky připravily překvapení. Jednalo se o společné posezení, při kterém jim děti předaly vlastnoručně vyrobený obrázek, květiny a zarecitovaly básničku. Maminky, které měly více času, s nimi společně poseděly při kávě a zdobených perníčcích, které pro ně děti nazdobily. Krátký, ale příjemně strávený čas jsme si všichni užili a těšíme se na další setkání. Fotogalerie zde

Masopustní rej1.3.2020

V minulém měsíci s názvem „Hej, hej, hej, masopustní rej“, se děti seznámily s tradicí masopustu. Poznaly, kdo všechno se musí podílet na přípravě oslav a jak se tyto svátky slaví. Prakticky si vyzkoušely i některá řemesla. Se švadlenou roztřídily podle barev a spočítaly knoflíky a vyšívaly různé vzory. S řezníkem vážily, porovnávaly a k vážení využily starou váhu. Na závěr ozdobily perníky.

 

(více)

Já a moje tělo31.1.2020

V prvním měsíci tohoto roku jsme se s dětmi v tematickém bloku s názvem „Já a moje tělo“  seznámili s tělem, a s tím, co mu dělá dobře a co mu může škodit. Naučili jsme se pojmenovat jeho části, některé orgány, znát základní pojmy užívané ve spojení se zdravím, pohybem a sportem. Blok byl rozdělen do tří částí. V tematické části s názvem "Zdravá strava" jsme se seznámili s chlapcem Filipem, který se se svými kamarády vypravil do země Zdraví, kde zjistil, jaká nebezpečí číhají kolem nás a jak máme jejich nástrahám předcházet. Navštívil nás také Dr. Strava se svým výukovým programem a vysvětlil nám, co máme jíst a proč.

(více)

Příprava na advent2.12.2019

Martin na bílém koni projel cvalem kolem nás (moc sněhu nezanechal) a už se chystáme na první adventní neděli. Při výrobě věnce se děti seznámily s jeho tradicí a pomohly s přípravou dílniček pro rodiče. V hojném počtu si rodiče společně s dětmi vyrobili svíčky a ozdoby z voskových plátů, sněhové lucerničky, třpytivé hvězdy a ozdobili vánoční stromeček z provázků. Zpestřením dílniček bylo vystoupení dětí s písničkami a básničkami, které si připravují pro Mikuláše. K příjemné atmosféře přispěly i pečené dobroty, které přinesly maminky a vůně čerstvé kávy. Odkaz na fotogalerii zde

Listopad s Lesněnkou2.11.2019

V měsíci listopadu nás přišla navštívit víla Lesněnka a pro děti připravila řadu úkolů a her. Děti se v tematických částech s názvy „Jehličnaté stromy“, „Proč se krátí den“ a „Zvířata v zimě“ procvičily koordinaci ruky a oka a zvládly úkoly, ke kterým potřebovaly jemnou a hrubou motoriku. Zároveň se učily formulovat otázky, na které chtěly získat odpovědi. Nejvíce děti zajímalo, proč se v tomto období krátí den a je tak brzy tma. Na tuto otázku nám pomohl najít odpověď náš nový kamarád Paxi z European Space Agency, ESA, který nám zábavnou formou objasnil většinu přírodních zákonitostí. Odkaz na fotogalerii zde

Říjen nám hrál barvami2.10.2019

Začal nám krásný barevný říjnový tematický blok s názvem „Plody podzimu“. V tomto měsíci jsme s dětmi vnímali a rozlišovali změny v okolí za pomocí všech smyslů. Seznámili jsme se se změnami, které jsme mohli pozorovat v okolní přírodě, na poli a v zahradách. Společně s rodiči jsme připravili i výstavku podzimních plodin, prozkoumali jejich tvary, chuť a zkoušeli, zda se dají využít i na další tvoření. Součástí tohoto bloku byly také básničky a písničky s podzimní tematikou. Společně jsme se zapojili do celoročního projektu Vyprávění starého stromu. Projekt zahrnuje 9 témat. Každému se budeme věnovat přibližně měsíc. Do projektu jsou zapojeny jak děti, tak i rodiče. V tomto měsíci nás opět začala navštěvovat naše paní logopedka a každé úterý probíhají oblíbená anglická dopoledne. Odkaz na fotogalerii zde

Vítejte v mateřské škole!26.9.2019

V měsíci září jsme se po dlouhé době všichni sešli a přivítali nové kamarády. U dětí proběhla úspěšná adaptace, sice občas ukápla nějaká ta slzička, ale vytvořila se zde parta kamarádů, kteří spolu podnikají různé aktivity a výpravy. Tematický blok měsíce září se jmenuje „Vítejte ve školce“, a děti se v něm postupně učí odloučit od rodičů, seznamují se s pravidly a novými kamarády. Taky si hrajeme hry, zpíváme písničky a zkoušíme nová odrážedla. Prozkoumáváme prostory naší mateřské školy a seznámili jsme se s nakladatelstvím Didaktis. Na závěr měsíce nás čeká putování MHD na Základní školu Didaktis a její Zahradu badatelů.

Jak jsme si užili pohádkové prázdniny18.9.2019

V letním období jsme se společně vypravili do světa kouzelných pohádek a poznávali pohádkové bytosti a jejich příběhy. A to třeba tak, že jsme si zdramatizovali pohádku o Červené karkulce, vyrobili si perníkovou chaloupku Jeníčka a Mařenky, učili se hradní tance nebo vařili kouzelný lektvar. A protože prázdniny mají být pestré a zábavné, navštívili jsme také otevřenou zahradu nebo si užívali chládku v zoologické zahradě či oboře Holedná. Prázdniny jsou za námi a hurá do nového školního roku!

 

Výlet na farmu24.6.2019

Venku panují vedra, ale my jsme se společně s dětmi vydali na výlet na farmu do Popovic u Rajhradu. Na toto krásné místo nás přilákala jeho úžasná atmosféra a také milá paní, která nás naučila rozeznávat pšenici od žita a ovsa. Obilím se tu krmí také papoušci. Povedlo se nám je vyfotit na starém traktoru. Po čase stráveném péčí o poníky jsme se vydali podojit kozy a později jsme si udělali vlastní sýr. Moc nám chutnal ! Určitě se sem ještě vrátíme. Odkaz na fotogalerii

Růženin lom6.5.2019

V druhý květnový den jsme se vydali na krásné místo nedaleko Líšně. Organizace Rezekvítek pro nás zajistila program s názvem Růženin lom. Právě tam jsme společně s dětmi strávili celé dopoledne. Hledali jsme různé druhy lístků, bylinek a rostlinek. Zároveň jsme si zahráli na hledače puzzle. Z něj nám nakonec vznikly kytičky, kterými jsme tu byli obklopeni. Odkaz na fotogalerii

Výstava Princezny a hrdinové11.4.2019

S příchodem teplých jarních dní jsme se s dětmi vydali na výstavu s názvem Princezny a hrdinové do Letohrádku Mitrovských. Děti se tam přenesly do světa pohádek jako Šíleně smutná princezna, Honza málem králem, Popelka atd. V podzemí na nás navíc čekaly váha hříchů a zázračné zrcadlo, které nám vždy řeklo něco vtipného. Vydařená výstava! Odkaz na fotogalerii

Timbalooloo2.4.2019

V průběhu tohoto týdne jsme se zúčastnili jazzového workshopu s držitelem ceny Grammy Oranem Etkinem. Děti se přenesly do světa hudby s pomocí Klari-netky. Tak se jmenoval jeho klarinet. Nejvíc se dětem líbilo propojení rytmizace, pohádky a fantazie. Podívejte se na webu na skupinu Timbalooloo. Úžasný zážitek! Odkaz na fotogalerii

21.březen21.3.2019

Dnešní den, 21. březen, je mezinárodním dnem Downova syndromu, a tak jsme se spolu s dětmi zapojili do celosvětových oslav tohoto dne. Implementace jinakosti do běžného vzdělávacího procesu má totiž na myšlení dětí velmi pozitivní dopad. Každý z nás si proto dnes oblékl dvě různé ponožky a udělali jsme si tento den trošku jiný než obvykle. Odkaz na fotogalerii

 

Planetárium13.3.2019

Na začátku března jsme spolu s dětmi navštívili ZŠ Didaktis, kde na nás čekalo překvapení. Mobilní planetárium! Prováděli nás v něm malý krtek a noční brouci se žížalami. Zkoumali hvězdy, Měsíc a noc. Naučili nás, proč je někdy Měsíc malý a jindy naopak velký. Nejvíc se nám líbila právě zvířátka, která nás programem provázela. Odkaz na fotogalerii

Chladné dny1.2.2019

V minulém týdnu jsme se s dětmi z mateřské školy vydali na výlet do naší základní školy, kde na nás čekal kouzelník se svými kouzly. Dále jsme pracovali s ledem a vytvářeli mráz na okně. Bohatá sněhová nadílka nám také umožnila postavit si vlastní iglú. Děti si to užívaly. Minulý víkend zároveň mnozí z našich předškoláků absolvovali talentové zkoušky do 1. ročníku ZŠ Didaktis a uspěli v nich. Všem srdečně blahopřejeme. Odkaz na fotogalerii

Lyžujeme17.1.2019

V novém roce jsme začali společně lyžovat. Každé úterý navštěvujeme lyžařský areál Fajtův kopec ve Velkém Meziříčí. Děti si sice musí ráno přivstat, ale stojí to za to. U lyžování procvičují  pravolevou orientaci, udržování rovnováhy a také práci podle pokynů. Jde jim to velice dobře. Odkaz na fotogalerii

Vánoční čas3.1.2019

Vánoční čas jsme si všichni užili. Vyrobili jsme pro rodiče přání, malovali jsme stromeček a naučili se pár koled. A co vy? V posledním týdnu před svátky nám udělala radost návštěva pohyblivého betlému ve městě a také vánoční kolotoč na Zelném trhu. Ten se nám náramně líbil! Odkaz na fotogalerii

Vánoční dílničky6.12.2018

V úterý 4. 12. jsme uspořádali nádherné adventní dílničky. Děti si tu spolu s rodiči vytvořily adventní věnce, lucerničky, vánoční přání a ozdoby. Také si zazpívaly a zarecitovaly mikulášské písničky a básničky. Strávili jsme spolu krásný čas a pochutnali jsme si na sladkých dobrotách. Přejeme vám požehnaný adventní čas! Odkaz na fotogalerii

Chystáme se na Advent30.11.2018

V tomhle týdnu se připravujeme s dětmi na Advent ,udělali jsme si adventní věnec a zaměřujeme se na samotné slovo Advent. Děti procvičují básničky pro Mikuláše a chystáme si věci na vánoční dílničky. Procvičujeme si jemnou motoriku při práci s přírodninami. Povídáme si o pranostikách a zvykoch na sv. Kateřinu na svatého Ondřeje. Odkaz na fotogalerii

Krátke dny a dlouhé noci21.11.2018

Na začátku listopadu jsme měli dvě témata: „Co děláme celý den, když se střídá noc a den“ a „Příroda se chystá na zimu“. Zaměřili jsme se na to, proč a jak dochází ke střídání dne a noci. Tento týden provedeme pokus se šiškou a podíváme se na to, jak se zvířátka a lidé chystají na zimní spánek. Děti také začaly každé pondělí bruslit. Ohromně je to baví a dělají velké pokroky. Odkaz na fotogalerii

Logická Olympiáda19.11.2018

V listopadu se školka zúčastnila okresního kola Logické olympiády pořádané Mensou ČR. Dvě z našich šikovných děvčat v soutěži dopadla velmi dobře. Jedna obsadila v okrese Brno-východ 3. místo a druhá skončila na 21. místě.  Základní kolo probíhalo online z domova společně s rodiči. Děti řešili obrázkové úkoly. Gratulujeme!Odkaz na fotogalerii

Barevný podzim29.10.2018

Barevný podzim nám přinesl hodně zábavy. Díky skvělému programu v Mahenově knihovně jsme se přenesli  do světa bubnování. Děti se také naučily, jak se v chladnějším počasí správně obléknout a které ovoce a zelenina nám právě rostou na zahrádkách. Nejvíc je ale zaujali draci. Těšíme se proto na nadcházející drakiádu a taky na to, jak se v posledním říjnovém týdnu přestrojíme za ježibaby, čarodějnice, netopýry nebo upíry. Co tak si udělat na jeden den Halloween? Odkaz na fotogalerii

Vítej ve školce17.9.2018

S příchodem nového školního roku se děti seznámily s pravidly ve školce a s režimem dne. Menší děti se učí samy oblékat a svlékat, používat příbor a ukládat věci na své místo. Začali jsme s anglickým klubíkem, kde se věnujeme základní slovní zásobě jako názvům barev, čísel, pocitů a také popisu toho, jaké je venku počasí. Začala nás také navštěvovat paní logopedka. Všechny nové děti vítáme mezi námi!Odkaz na fotogalerii

Výprava do Egypta a park Lužánky23.8.2018

K létu patří výlety a nové objevování. Tým našim byl v druhém srpnovém týdnu park Lužánky. Zabloudili jsme v bludišti, prozkoumali posilovací přelízky,potkali veverky v korunách stromů a pochutnali si na osvěžující zmrzlině. Také jsme se vybrali za záhadami Egypta. Poznali jsme kdo to je Kleopatra, faraony a mumie. Jak napsat své jméno v Hieroglyfech. Malovali jsme si pyramidy na trička a oblékli jsme se do bílého. Odkaz na fotogalerii

Itálie a Otevřená zahrada20.8.2018

V prvním srpnovém týdnu jsme se vydali do nedaleké Itálie. Děti se naučily, jak se řekne italsky Ahoj, Dobrý den a Děkuji. Vyrobili jsme si papírovou pizzu a povídali jsme si o Apeninském poloostrově. Třeba o tom, co se tam pěstuje a v jakém moři se můžeme koupat, když tam pojedeme na dovolenou. Uprostřed týdne jsme se zašli ochladit do Otevřené zahrady, kde na nás čekala vodní hra, různé zajímavosti a také ovečky.Odkaz na fotogalerii

(více)

Indiánské léto19.7.2018

V průběhu prvních červencových týdnů jsme se vydali do Ameriky za jejími původními obyvateli, indiány. Děti se dozvěděly mnoho zajímavého o jejich životě, o tom, co pěstovali a jak se vůbec do Ameriky dostali. Zpívali jsme a tancovali jsme na písničku „Malí indiáni“. Na chvíli se z nás stali Apači se skutečnými čelenkami a s vlastním totemem. V úterý 17. července jsme pak navštívili zvířátka v oboře Holedná a děti byly nesmírně nadšené. Nejvíc z blízkosti daňků. Odkaz na fotogalerii

 

Zámek Milotice + spaní v MŠ22.6.2018

Na závěr školního roku jsme se přenesli do historie a vyzkoušeli si život na zámku. Dívky se proměnily v krásné princezny a chlapci v nebojácné prince. Na zámku jsme se setkali s hraběnkou, která nás provedla zámeckými komnatami, naučila nás tančit a prince šermovat. Po nezapomenutelném zážitku jsme se vrátili zpět do školky, kde jsme tvořili, tančili, zpívali, opékali špekáčky a po četbě pohádky také přespali do druhého dne. Odkaz na fotogalerii

Životadárná půda15.6.2018

Co obsahuje půda? Kdo v ní žije? To vše jsme se dozvěděli díky vzdělávacímu programu, který se uskutečnil na zahradě MŠ pod vedením lektora z Rezekvítku. Nechyběly zábavné pokusy, logické a pohybové hry, výtvarné tvoření ani vlastní zkoumání a pozorování půdy. Odkaz na fotogalerii

Brno a jeho okolí11.6.2018

Již druhý týden ve školce poznáváme přírodní i historické krásy Brna. Pozorujeme krajinu, vyprávíme si nejrůznější zajímavosti o Brně a vytváříme modely brněnských historických staveb. Součástí programu byla také návštěva brněnské zoo. Počasí se nám vydařilo a my jsme si výlet plný zábavy náležitě užili. Odkaz na fotogalerii

Projektový týden4.6.2018

Projektový týden na Kyčerce s názvem Dobrodružství lesních skřítků máme úspěšně za sebou. Domů jsme si přivezli mnoho zajímavých zážitků. Prozkoumali jsme lesní království, vyprávěli si nejrůznější příběhy z říše lesních skřítků, navštívili jsme skanzen, projeli se na voze s koňským spřežením a po splnění mnoha zábavných úkolů jsme objevili i lesní poklad. Odkaz na fotogalerii

Jaro kolem nás3.5.2018

Jaro přišlo v celé své kráse. Všechno kvete a krásně voní a my objevujeme, jak jednotlivé květiny a rostliny vypadají. Na zahrádce se učíme, jak rostliny sázet a jak se o ně starat, a pozorujeme jednotlivá stadia růstu. Pro hlubší pozorování přírody jsme se vydali na výlet na Kamenný vrch do rezervace plné chráněných konikleců. Odkaz na fotogalerii

Výlet za zvířátky26.4.2018

Příroda se pomalu probouzí ze zimního odpočinku. Vše opět ožívá a my objevujeme nejrůznější zajímavosti ze světa přírody a zvířat. Vyprávíme si příběhy, vydáváme se na procházky, pozorujeme krajinu kolem sebe. Abychom se zvířátkům přiblížili ještě více, navštívili jsme přírodovědecký výukový program ve volnočasovém středisku Lužánky. Odkaz na fotogalerii

Brigáda - výdej obědů a úklid12.4.2018

Do Mateřské školy Didaktis (Mlýnská 44, Brno) přijmeme kolegu/kolegyni na výdej obědů a úklid. Brigáda je zástupem za nemoc, perspektivně je možná i dlouhodobá spolupráce. Pracovní doba od 9 do 13 hodin každý pracovní den. Nástup ihned. Bližší informace Vám rádi poskytneme na čísle 725 694 926.

Veselé Velikonoce29.3.2018

Už dva týdny se pečlivě připravujeme na Velikonoce. Vyrábíme velikonoční dekoraci, barvíme vajíčka, sázíme zrní a jiné sazeničky, učíme se velikonoční básničky a tancujeme na velikonoční písně. Vyprávíme si také velikonoční příběhy a povídáme si o tradicích spojených s tímto svátkem. Všem našim kamarádům a známým přejeme KRÁSNÉ VELIKONOCE! Odkaz na fotogalerii

Plavecký výcvik26.3.2018

Sportovat nás baví. A tak se po lyžování zdokonalujeme v dalším krásném sportu. Máme úspěšně za sebou první lekci plavání. Všichni jsme ji přežili a náramně si ji užili! Seznámili jsme se se základními plaveckými cviky. Naučili jsme se splývat a ukázali si, jak šlapat vodu. Vyzkoušeli jsme také plavání na zádech. A na závěr jsme si zaskákali a projeli se na skluzavce. Odkaz na fotogalerii 

Závěrečná lekce lyžařského výcviku23.2.2018

Lyžařský výcvik s Lemurem je u konce. Všichni jsme si ho náramně užili. Všechny lekce se obešly bez zranění. Velké díky patří našim lektorům, kteří nám věnovali mnoho energie a vždy se snažili, aby výuka nebyla jen tvrdá dřina, ale také velká zábava. Už se těšíme na příští rok, kdy se do ski areálů Olešnice a Fajtův kopec vydáme znovu. Odkaz na fotogalerii

Výlet do Vida parku2.2.2018

Nejen sporty, ale také věda nás baví! Návštěva vědeckotechnického parku Vida byla jako vždy velká zábava. Absolvovali jsme zajímavý výukový program s názvem ,,Když kameny promluví“. Prošli jsme si a vyzkoušeli jsme řadu interaktivních exponátů a nejlepší byl závěr. Zábavná show s mnoha pokusy nám naprosto učarovala! Odkaz na fotogalerii

Lyžařský výcvik v MŠ24.1.2018

Zimní sporty? Tak ty nás baví. Každé úterý se stejně jako naši školáci vydáváme do Ski areálu Olešnice nebo Fajtův kopec a instruktoři ze společnosti Lemur nás učí lyžovat a zdokonalovat se v tomto krásném sportu. Výuka probíhá v malých skupinkách podle lyžařských dovedností dětí. Kromě lyžování hrajeme zahřívací hry a provádíme průpravná cvičení. Každá lekce je velká zábava. Odkaz na fotogalerii

Závěrečná lekce bruslení9.1.2018

Kurz bruslení je za námi, a i přes těžké začátky jsme si ho všichni nakonec náramně užili. Velké díky patří našim trpělivým instruktorům. Spousta z nás stála na bruslích na začátku kurzu poprvé, naučili jsme se však bruslit úplně všichni a většina z nás to zvládá i bez opory. Snad přijde brzy mráz a budeme moct zase vyrazit na brusle. Odkaz na fotogalerii

Vánoce22.12.2017

Vánoce už jsou v plném proudu a ani my nezahálíme. Vyrábíme vánoční výzdobu a přání, tvoříme nejrůznější obrazy se zimní krajinou, zdobíme perníčky, zpíváme koledy, čteme příběhy s vánoční tematikou a vyprávíme si, jaké tradice doma dodržujeme. Těšíme se na krásný čas strávený doma s rodinou a všem svým kamarádům a známým přejeme POHÁDKOVÉ VÁNOCE! Odkaz na fotogalerii

Čertovský rej11.12.2017

Minulý týden jsme si návštěvou sv. Mikuláše ve školce připomněli jeho štědrost, moudrost a obětavost. Někdy však lidé zapomínají na správné chování, a proto se naše školka následující den proměnila v pekelné království plné pilných čertíků a čertic, kteří drobným strašením hříšníků motivují lidi k vykonávání dobrých skutků. Po zasloužené práci pak vypukl čertovský rej, na kterém se tančilo, zpívalo, kreslilo a hrály se nejrůznější „pekelné“ hry :-). Odkaz na fotogalerii

Kurz bruslení6.12.2017

Paní Zima se pomalu probouzí a brzy se nám ukáže v celé své kráse. Čekání na zasněženou krajinu si krátíme pilnou přípravou na zimní radovánky. Každé pondělí se vydáváme do DRFG Areny na kurz bruslení, kde nás učí udržet rovnováhu na bruslích, základní pohyby nohou a rukou, správné vstávání z ledu – nebo ještě lépe, jak na ten led vůbec nespadnout. Odkaz na fotogalerii 

Výlet do ZOO27.11.2017

Zima klepe na vrátka a tak jsme se ještě před tím, než se zvířátka uloží k zimnímu odpočinku, vydali na výlet do zoologické zahrady. Prohlédli jsme si spodní část areálu a viděli spoustu zajímavých živočichů. Nejvíce nás zaujal tygr, vlci a rodinka medvědů. Nebáli jsme se vstoupit ani do průchozí voliéry Orla Mořského. Odkaz na fotogalerii

Máme rádi zvířata17.11.2017

Společně s dětmi jsme se vydali do Střediska volného času Lužánky na exkurzi za domácími i jinými zvířaty. K našemu velkému překvapení byla všechna zvířátka velmi nebojácná a zvyklá na děti. Ti nejodvážnější z nás si tak mohli pohladit leguána, agamu vousatou, chameleona a různé druhy hadů a hlodavců. Na závěr exkurze jsme všichni společně nakrmili kozla Karla a jeho dvě kamarádky kozy. Odkaz na fotogalerii

Halloween v MŠ2.11.2017

V den, kdy „ožívají“ nadpřirozené bytosti, se naše školka proměnila ve školu čarodějů a čarodějek. Celý týden jsme se na Halloween pečlivě připravovali a vyráběli nejrůznější dekorace a výzdobu. Nezapomněli jsme ani na speciální čarodějné klobouky, hůlky a košťata. Až bylo vše přichystáno, přišla řada na kouzlení. Ve školce jsme si vyčarovali veselou náladu a spoustu nápaditých aktivit. Odkaz na fotogalerii

Co to hraje?30.10.2017

Návštěva relaxačně výukového programu ,,Co to hraje?“ v Knihovně Jiřího Mahena nám ukázala, že hudba dokáže vyvolávat nejrůznější pocity a může ovlivňovat naši náladu. Seznámili jsme se s mnoha hudebními nástroji a jejich zvuky. Na některé netradiční hudební nástroje jako je dešťová hůl, kastaňety, bubínek moře a další jsme si i zahráli. Odkaz na fotogalerii

Bubnohrátky12.10.2017

Rytmus je v každém z nás a jeho prožívání nezpůsobuje jen pocity štěstí, ale může mít i psychoterapeutické účinky. Každoročně proto navštěvujeme s dětmi výukový program Bubnohrátky, který nabízí muzikoterapeutická dílna v Mahenově knihovně. Energie a radost ze společného bubnování je nezapomenutelný zážitek, který si vždy moc rádi zopakujeme. Odkaz na fotogalerii

 

Vítej ve školce2.10.2017

Nový školní rok je v plném proudu a my se opět scházíme v plném počtu. Vítáme mezi sebou nové kamarády, se kterými si užíváme spoustu zábavy. Hrajeme seznamovací hry, tancujeme, tvoříme a realizujeme mnoho jiných činností s cílem vytvořit příjemné a kamarádské prostředí. V polovině září jsme také zhlédli Krkonošské pohádky v divadle Radost. Odkaz na fotogalerii 

Obora Holedná1.9.2017

Pobyt v přírodě je jednou z nejkrásnějších aktivit, jak strávit dopoledne. Proto jsme se s dětmi vydali do obory. Obora Holedná se nám natolik zalíbila, že jsme ji navštívili hned několikrát. K vidění je mnoho druhů zvěře od různých druhů hlodavců, ptáků, žab, ryb, mravenců, divokých kachen až k masivním divokým prasatům a kouzelným daňkům. Odkaz na fotogalerii

Výlet na koupaliště24.8.2017

K létu neodmyslitelně patří vodní hrátky, proto jsme neváhali a vydali se na koupaliště na Kraví hoře. I přes prvotní obavy z nepříznivého počasí jsme si nakonec užili krásné slunné dopoledne. Kromě nejrůznějších míčových a jiných her ve vodě i na souši jsme vyzkoušeli vodní fontánu. Nechyběla ani sladká odměna v podobě ovocné zmrzliny. Odkaz na fotogalerii

Kraví hora10.8.2017

I o prázdninách rádi objevujeme nová místa, proto jsme se vydali na výlet do parku na Kraví hoře. Kromě procházky parkem, pozorování vodních živočichů u jezírka a míčovým hrám na louce, jsme prozkoumali několik dětských hřišť včetně zajímavého interaktivního hřiště u Hvězdárny, na kterém jsme se dozvěděli spoustu informací o planetě Zemi a vesmíru. Odkaz na fotogalerii

Výlet do "Otevřené zahrady"1.8.2017

Červencové dopoledne jsme si zpestřili návštěvou „Otevřené zahrady“. Děti zde prozkoumaly vodní dráhu, skrz kukátka v kmenech shlédly krátká videa, díky kterým se blíže seznámily např. s kůrou stromů, navštívily malou farmu, na které pozorovaly slepice, ovce a králíky a nakonec si vyzkoušely poznávání různých druhů bylinek a zeleniny na místní užitkové zahradě. Odkaz na fotogalerii

Krysáci18.7.2017

V rámci tematického bloku „Pohádkové léto“ jsme se vydali na hrad Špilberk, kde právě probíhá výstava „Krysáci“. Děti zde viděly krysáka Huberta, Hodana, laboratorního potkana Edu a ostatní postavy a prohlédly si kulisy a rekvizity, které dobře znají z večerníčku. Při tom si vyzkoušely např. skládání obrázků či třídění odpadu. Odkaz na fotogalerii

Pokusy s vodou30.6.2017

Přes léto se ve vodě rádi koupeme a prožíváme nejrůznější vodní radovánky. S vodou však lze provádět také mnoho zábavných pokusů a objevovat tak zajímavé informace o podobách a vlastnostech vody. Několik pokusů jsme si vyzkoušeli i ve školce. Naučili jsme se vnímat věci nejen zrakem, ale i ostatními smysly. Na vědce jsme si zahráli také ve Středisku ekologické výchovy Hlídka. Odkaz na fotogalerii

Pohádková noc ve školce23.6.2017

Na závěr školního roku jsme se rozhodli strávit noc ve školce, během níž jsme zažili spoustu dobrodružství. Obdrželi jsme dopis od skřítků, kteří nám přichystali spoustu veselých aktivit. Hráli jsme hry, vytvořili si barevnou vitráž, běhali, zpívali písničky, opékali špekáčky, vyslechli si dobrodružné příběhy a pozorovali barevný rej světýlek. Odkaz na fotogalerii

Voda kolem nás16.6.2017

Teplota na teploměrech stále stoupá a my si začínáme užívat hrátky s vodou. Povídáme si také tom, jak je voda v životě člověka, zvířat i rostlin důležitá. Pomocí příběhu Kapička Jára jsme se seznámili se třemi skupenstvími vody, koloběhem vody a jak lidé a zvířata vodu využívají. Nechybělo také výtvarné tvoření a výlet do parku v Lužánkách, kde jsme naučené věci reálně pozorovali. Odkaz na fotogalerii

Malí zahradníci5.6.2017

Příroda září mnoha barvami, květiny a rostliny se probouzejí k životu, proto jsme se rozhodli, vyzkoušet si práci malých zahradníků. Na školní zahradě jsme doplnili rostlinkám hlínu a do záhonku nasadili hrášek. Seznámili jsme se s fázemi růstu rostlin a květin a jak jednotlivé druhy vypadají. Nezapomněli jsme také školku vyzdobit nejrůznějšími barevnými květy. Odkaz na fotogalerii

Hokusy, pokusy12.5.2017

V dalším týdnu si děti pomocí vlastního bádání objasnily některé zákonitosti přírody. Procvičily si logické myšlení a odvozování výsledku na základě předchozích zkušeností a nabytých vědomostí. Vyzkoušeli jsme mj. pokus se sopkou, běžící majoránkou, bojácnými barvami, zasadili fazolky a do vytvořeného badatelského deníku zaznamenávali jejich růst a vývoj. Odkaz na fotogalerii

Co se děje na jaře5.5.2017

Co se děje na jaře? Abychom mohli lépe pozorovat změny, které na jaře v přírodě nastávají a o kterých si v mateřské škole povídáme, vydali jsme se na Kamenný vrch, kde v přírodní rezervaci právě vykvétaly koniklece a další zajímavé květiny. Po návratu jsme si zasadili obilí a namalovali spoustu rozkvetlých stromů a květů, kterými jsme pak naši školku ozdobili. Odkaz na fotogalerii

Jak se slaví Velikonoce24.4.2017

Před Velikonocemi jsme navštívili výukový program „Velikonoce v muzeu“, na kterém jsme se dozvěděli spoustu informací o těchto svátcích a vyzkoušeli si zdobení vajíček voskem. Na to jsme pak navázali v mateřské škole. Nyní už víme, proč se čtvrtku před Velikonocemi říká Zelený, pátku Velký a sobotě Bílá. Umíme spoustu pohybových her s velikonoční tématikou i velikonoční koledu. Odkaz na fotogalerii

Sportujeme každý den13.4.2017

Celý měsíc březen se nesl ve sportovním duchu, a tak děti kromě lekcí plavání a pohybových aktivit venku sportovaly i přímo v mateřské škole. Společnými silami vytvářely nejrůznější sportoviště a překážkové dráhy, učily se odhadovat svoje možnosti a limity, přijímat pozitivní ocenění i případný neúspěch, vyrovnat se s ním a zvládnout zhodnotit svoje osobní pokroky. Odkaz na fotogalerii

Plavání27.3.2017

Naši první lekci plavání jsme začali uvítací básničkou, při které jsme se pěkně rozcvičili. Seznámili jsme se s pravidly, s tím, jak se máme ve vodě chovat a na co si dát pozor, a pak jsme trénovali různé cviky, jako např. foukání do vody a následné výdechy. Ty byly prokládány hrami, písničkami a dalšími prvky pro lepší udržení pozornosti a nadšení z plavání. Už se moc těšíme na další lekce, na to až budeme plavat bez pomůcek i na potápění. Odkaz na fotogalerii

Masopustní rej2.3.2017

V úterý proběhl v naší mateřské škole masopust. Akci předcházely pečlivé přípravy, v rámci kterých se děti blíže seznamovaly s významem tohoto svátku. Povídaly si o lidových tradicích, o předělu mezi zimou a jarem, tvořily plakát, masky, výzdobu, učily se tematické říkanky a trénovaly rytmus pomocí Orffových hudebních nástrojů. Odkaz na fotogalerii

Bubnohrátky22.2.2017

V Mahenově knihovně jsme si užili spoustu radosti při společném bubnování na bubny djembé. Společně jsme prožívali nadšení z rytmů a při zvuku bubnů tancovali s hedvábnými šátky. Kromě toho jsme se seznámili i s dalšími zajímavými hudebními nástroji. Velmi se nám líbil např. Ocean Drum – speciální buben naplněný ocelovými kuličkami, který vydával autentické zvuky moře. Odkaz na fotogalerii

Dopravní prostředky13.2.2017

V rámci dalšího tematického bloku jsme se seznámili s dopravními prostředky. Rozlišovali jsme, které z nich se pohybují ve vzduchu, které na zemi a které ve vodě. Povídali si o tom, co už víme o bezpečnosti chodců, dopravních značkách apod. a naše poznatky zužitkovali cestou do Technického muzea, ve kterém jsme blíže prozkoumali historické automobily, závodní motorky i letadla. Odkaz na fotogalerii

Co je zdravé a co škodí mému tělu24.1.2017

Minulý týden jsme se s dětmi v mateřské škole dále věnovali prozkoumávání lidského těla. Na pokusu jsme si ukázali, jak fungují trávící šťávy a žaludek a zjišťovali co je pro tělo prospěšné a co mu škodí. Díky vydatné sněhové nadílce jsme si v parku na Kraví hoře užili spoustu radosti při jízdě na kluzácích a ve středu navštívili v Mahenově knihovně výukový program plný pohádek. Odkaz na fotogalerii

Člověk a jeho tělo13.1.2017

V tomto týdnu jsme se s dětmi podívali na stavbu lidského těla. Naučili jsme se pojmenovávat jeho viditelné části (rameno, koleno, loket, zápěstí,…) i některé vnitřní orgány. Seznámili jsme se s tím, jak funguje srdce, plíce, mozek a žaludek a získali povědomí o kostře, funkci krevního oběhu, svalů i kůže. Děti si k tématu vytvářely vlastní pomůcky, využívaly interaktivní tabuli i různé modely. Odkaz na fotogalerii

Hurá za dinosaury!12.12.2016

V rámci výukového bloku věnovaného dinosaurům jsme navštívili technické muzeum, ve kterém probíhá výstava robotických dinosaurů. Děti si zde kromě pohyblivých modelů druhohorních ještěrů v životní velikosti mohly prohlédnout originály a kopie zkamenělin, v písku na paleohřišti zkusit najít kostru druhohorního tvora či shlédnout krátký tematicky zaměřený film. Odkaz na fotogalerii

Loučení s vílou Lesněnkou28.11.2016

Úspěšně jsme dokončili projekt „Lesní víla vypráví,“ díky kterému jsme se dozvěděli mnoho zajímavých informací o zvířatech, rostlinách a celé přírodě. S vílou jsme se rozloučili na pohádkové zahradě, kam jsme jí přivezli šaty z přírodnin, které jsme vytvořili. Pomohli jsme jí podle stop najít domečky zvířat, jejich potravu i zatoulaná mláďata a za odměnu dostali strom, o který se budeme starat. Odkaz na fotogalerii

Den otevřených dveří v Archeologickém ústavu15.11.2016

V pátek jsme se vypravili do Archeologického ústavu, kde nás přivítala spousta úžasných pracovníků. Navštívili jsme s nimi vědeckou knihovnu plnou nových knih i starých rukopisů, nahlédli do archivu, s paní archeoložkou prozkoumali místnost plnou úlomků nádob, prohlédli si spoustu kostí a lebek zvířat žijících i pravěkých, seznámili se s rytířem, který nám ukázal své dobové oblečení, brnění i zbraně,… k tomu všemu pro nás byla připravena spousta skvělých úkolů a na závěr dokonce sladká tečka v podobě výtečných muffinů a perníčků! Odkaz na fotogalerii

Halloween v naší škole31.10.2016

Na konci října jsme v naší škole slavili Halloween. Události předcházely velké přípravy, v rámci kterých děti např. vydlabávaly dýně a vyráběly strašidelnou výzdobu. V pondělí 31. 10. jsme svátek oslavili – všichni jsme se setkali v naší mateřské škole na halloweenské párty plné zábavných her a sladkých překvapení, které si naši žáci připravili pro kamarády z mateřské školy. Odkaz na fotogalerii

Jak se zvířata připravují na zimu26.10.2016

V minulých dnech jsme se s vílou Lesněnkou zabývali tím, jak se zvířátka připravují na zimu. Vysvětlila nám, co k tomu potřebují a jak jim můžeme pomoci. Zjistili jsme např. to, že se některým mění barva kožíšku, některá celou zimu prospí a některá odlétají do teplých krajin. Podnikli jsme výlet do letohrádku Mitrovských na výstavu lega a ubytovali v naší školce šneka z rodu Achatina. Odkaz na fotogalerii

Podzim v přírodě – plody a semena rostlin19.10.2016

Minulým týdnem nás nadále provázela víla Lesněnka, se kterou jsme si hráli na zahradníky. Vysvětlili jsme si, co je to plod a semeno a co semena potřebují aby vyklíčila. Pak jsme si podzimními plodinami vyzdobili školičku a společnými silami vyrobili listový lampión. Týden nám zpestřila také návštěva interaktivního patra technického muzea, kde se nám moc líbilo. Odkaz na fotogalerii

Poznáváme listy a plody stromů7.10.2016

V novém dopise víla požádala děti, aby se naučily poznávat 4 druhy stromů, jejich listy a plody. Na výletě v lužáneckém parku je pak děti vyhledaly a vyzkoušely si, jakým pohybem padají tyto listy a plody (např. nažky) ze stromů na zem - to pak zaznamenávaly na pracovní list. Z hromádky listí, kterou si z výletu přinesly, pak vybíraly ty, které znají a lepily je na ježečka, kterého si vyrobily. Odkaz na fotogalerii

Kdo tu žije s námi23.9.2016

V týdnu s názvem „Kdo tu žije s námi“ jsme se seznamovali s budovou naší mateřské a základní školy. Děti postupně navštívily všechny třídy, ve kterých školákům rozdaly malé dárečky, které pro ně vyrobily a podívaly se i do nakladatelství Didaktis na práci redaktorů a tvorbu učebnic. Ve čtvrtek jsme navštívili divadelní představení „Sněhurka a sedm trpaslíků,“ které se nám velmi líbilo. Odkaz na fotogalerii

Lesní víla vypráví14.9.2016

Minulý týden jsme se s dětmi z naší mateřské školy zapojili do tříměsíčního projektu s názvem „Lesní víla vypráví,“ který pořádá spolek Rezekvítek. V rámci tohoto projektu se děti společně s vílou vydaly do lesa, kde prozkoumávaly kořeny, pařezy, půdu a pomocí lupy hledaly malé živočichy. Nakrmily ptáčky a lesní víle vyrobily nádherné šaty z přírodnin. Odkaz na fotogalerii

Objevujeme krásy letní zahrádky20.7.2016

Ve středu jsme se s dětmi vydali do Líšně, kde si na soukromé zahradě užily krásné dopoledne. Tak jako Kolumbus objevoval svět, my jsme objevovali zajímavá zákoutí zahrady. Prošli jsme stezku plnou pozoruhodných rostlin, podívali se na květinový záhon, zahradní chatu i vchod do starého sklepa. Každý dobrodruh si poté našel krásný kamínek, aby měl památku na tuto expedici. Odkaz na fotogalerii

Příprava Projektového týdne27.6.2016

V rámci přípravy na Projektový týden na Luckém vrchu jsme ve školce pomáhali přichystat věci na cestu i pobyt v přírodě. Povídali jsme si o tom, na co je dobré si dávat v přírodě pozor, a jak nabídnout pomoc kamarádovi. V anglickém klubíku jsme pracovali s pohádkou Jack and the Beanstalk a na výlet jsme se jeli podívat na výstavu traktorů Zetor. Odkaz na fotogalerii

Příroda ve městě14.6.2016

Minulý týden jsme se s naší školkou vypravili ven a pozorovali přírodu ve městě. Dokončili jsme projekt „Moje vysněné město“ a přivítali nového kamaráda králíčka na zahradě MŠ. V anglickém klubíku jsme upevňovali fráze, které známe a zpívali písničky. Ve středu jsme se vydali na výlet do Otevřené zahrady, kde jsme zkoumali zavlažovací systémy, zrcadlový park a potravinový řetězec. Odkaz na fotogalerii

Procházka městem a hledání pokladu brněnského draka7.6.2016

Minulý týden jsme si ve školce povídali o tom, co se nám ve městě líbí, a co bychom chtěli změnit. Na Den dětí jsme se vydali na procházku městem a hledali poklad brněnského draka. V anglickém klubíku jsme se seznámili s novou paní učitelkou, která společně s Timmym a Kitty pokračuje v angličtině tak, jak jsme zvyklí. Odkaz na fotogalerii

Naše Brno: Zoologická zahrada27.5.2016

Je za námi další týden v naší školce, ve kterém jsme posbírali spoustu zážitků. Pokračovali jsme v tématu „Naše Brno“ a snažili se mapě najít místa, která známe z výletu, učili se přesnou adresu bydliště, a vytvořili si plán a mapu pověstí. Ve středu jsme byli na úžasném výletě v brněnské ZOO, kde jsme pozorovali zvířátka a pojmenovávali je anglicky. 

(více)

Anglický klubík - New friend Kitty with i-tools!26.5.2016

Ve školce se v anglickém klubíku udály úžasné změny! Timmymu přibyla kamarádka kočička Kitty, která přišla spolu s novou učebnicí Incredible English. Část klubíku jsme rozdělení na dvě skupinky, přičemž Kitty se věnuje zdatnějším angličtinářům a Timmy si s dětmi hraje a opakuje. Díky skvělým i-tools potom všichni společně pracujeme na tabuli na interaktivních cvičeních. "Let´s have fun with English!" :) Odkaz na fotogalerii

NAŠE BRNO23.5.2016

Minulý týden jsme se ve školce v rámci tematickém bloku „NAŠE BRNO“ zabývali budovami ve městě. Povídali jsme si o různých druzích staveb, které jsme poté také ztvárnili během výtvarných činností. Po cestě do Technického muzea jsme sledovali a snažili se rozlišovat novostavby a památkové domy. 

(více)

Lamacentrum a besídka pro maminky13.5.2016

V naší školce máme za sebou vzrušující týden plný různých aktivit a příprav na oslavu svátku maminek. V rámci tématu o zvířátkách jsme se vydali do Lamacentra, kde jsme si s paní lektorkou zahráli na včeličky. Dále jsme si poslechli a zapojili se do divadélka O Neposlušné lamičce. Nakonec jsme si šli pohladit a nakrmit všechna zvířátka na farmě: kozy, ovečky a samozřejmě lamy. Odkaz na fotogalerii

Přípravy na besídku a muzeum loutek6.5.2016

Ve školce máme za sebou další nabitý týden plný nejrůznějších zážitků. Pilně se připravujeme na oslavu svátku našich maminek: recitujeme básničky, zpíváme písničky, tančíme a vyrábíme. V klubíku jsme se Timym také zapojili do příprav a zkoušíme spolu překvapení na besídku maminkám v angličtině. Ve středu jsme navštívili muzeum loutek, a potom si šli zašplhat na dětské lanové hřiště. Odkaz na fotogalerii

Exotická zvířata a návštěva muzea29.4.2016

V uplynulém týdnu jsme si ve školce povídali o zvířátkách, která žijí v ZOO a zjistili jsme, odkud pochází a jaké podmínky potřebují k životu. Ve středu jsme se byli podívat do muzea na úžasnou výstavu zvířat. V anglickém klubíku Timmy povídal o zvířátcích z džungle, zpívali jsme pohybovou písničku „Walking in the jungle“, a nacvičovali dramatickou pohádku „The Little House“. Odkaz na fotogalerii

Lesní zvířátka v oboře Holedná25.4.2016

Minulý týden jsme ve školce pokračovali v tématu o zvířátkách, tentokrát o těch, která žijí v lese. Na výlet jsme se vydali pozorovat tyto zvířátka do obory Holedná. Timmy s námi v klubíku opakoval jména a zvuky zvířat z farmy a džungle, a začali jsme nacvičovat dramatickou pohádku „The Little House“. Na konci týdne jsme s naším kamarádem Dannym oslavili jeho čtvrté narozeniny. Odkaz na fotogalerii

První jarní cvičení a péče o domácí zvířátka22.4.2016

Z minulého týdne si ze školky opět odnášíme spoustu zážitků. Vykládali jsme si o domácích zvířátkách a Timmy nám v klubíku představil „Exotic animals“. Úterní dopoledne jsme strávili v „The Little Gym“, kde jsme rozvíjeli naši hrubou motoriku. V rámci tématu o zvířátkách se k nám přišel podívat cvičený vodící pejsek, který ukázal, co všechno dovede, když se o něho jeho pán dobře stará. Odkaz na fotogalerii

Moje oblíbené zvíře15.4.2016

Minulý týden jsme si v naší milé školce povídali na téma „MOJE OBLÍBENÉ ZVÍŘE“a připravili jsme si pro kamarády obrázek s vyprávěním o oblíbeném zvířeti. Ve středu jsme podnikli výlet za zvířátky na Jižanský dvorek, kde jsme se snažili pojmenovávat různé druhy zvířat a jejich mláďat a zkoušeli říct, čím se které živí. Ve čtvrtek jsme uspořádali společnou oslavu narozenin kamaráda Maxíka. Odkaz na fotogalerii

Koniklecová rezervace Kamenný vrch7.4.2016

„Můžeš koukat, přivonět, pohladit, ale NETRHEJ!“…minulý týden jsme s naší školkou vyrazili na výlet do koniklecové rezervace na Kamenném vrchu. Nejen, že jsme se učili obdivovat krásu přírody na loukách posetých fialovými květinami, ale také jsme porozuměli tomu, co to znamená, když jsou takové rostliny chráněné. S naší paní učitelkou jsme si dále povídali o domácích zvířátkách, a zpívali o nich písničky. Odkaz na fotogalerii

Velikonoční tvoření1.4.2016

V rámci týdne na téma „VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ“ jsme se ve školce s naší paní učitelkou a paní lektorkou z Rezekvítku seznámili s lidovými tradicemi a zvyky souvisejícími s Velikonocemi. Během Velikonočních dílniček jsme spolu se školáky barvili vajíčka a zdobili květináčky s osením. V anglickém klubíku se k Timmymu přidal kamarád Easter bunny, který nám pověděl o svátku Easter. Odkaz na fotogalerii

Zápis do Mateřské školy Didaktis na školní rok 2016/201722.3.2016

Milí rodiče, Mateřská škola Didaktis přijímá do česko-anglické třídy pro školní rok 2016/2017 nové děti. Ve skupině s nejvýše 15 dětmi je zajištěna péče o jejich individuální potřeby kvalifikovanými učitelkami, kvalitní vzdělávací program, každodenní výuka angličtiny, pestrá nabídka činností, akcí a výletů a nadstandardní vybavení hračkami, intelektově podnětnými hrami a informačními technologiemi.

(více)

Spring is here18.3.2016

V uplynulém týdnu k nám do školky přišlo jaro. Naše třída rozkvetla květinkami, při jejichž výrobě jsme si zopakovali barvy a učili se porovnávat velikosti. V divadle Radost jsme navštívili představení Broučci a v klubíku jsme s Timmym procvičovali nová slovíčka a fráze spojená s tématem „Spring is here“. Společně jsme potom osavili narozeniny naší milé Emy. Odkaz na fotogalerii

Jarní prázdniny ve školce9.3.2016

Během prázdninového týdne jsme si ve školce opakovali, co lze nakoupit v různých druzích obchodů jako jsou potraviny, drogerie, textil atd. Timmy nám kromě toho v rámci tématu „shopping“ připravil hru s obrázky „Bakery&Confectionery“, při které jsme rozdělovali výrobky do správných obchodů. 

(více)

Týden s prodavačem: třídíme, balíme, prodáváme1.3.2016

Minulý týden jsme se ve školce seznámili s tím, co přesně dělá člověk povoláním prodavač. Vyrobili jsme si dárečky z korálků a naučili se dárek zabalit. Třídili jsme jednotlivé kousky zboží našeho obchodu a učili se recyklovat jejich obaly. V anglickém klubíku nám Timmy pověděl, kdo je to „seller“. 

(více)

Masopust a ševcovské řemeslo23.2.2016

V uplynulých dvou týdnech jsme v naší školce opět posbírali spoustu úžasných zážitků. V rámci přípravy na oslavu Masopustu jsme vyrobili koníky a potom vyzdobili třídu na oslavu narozenin Jůlinky. V týdnu s tematickým názvem „Švec“ jsme se zabývali tímto řemeslem s naší paní učitelkou a zároveň v klubíku s Timmym. 

(více)

Můj domov a Včelí bzučení2.2.2016

V posledních dvou týdnech jsme v naší školce posbírali spoustu zážitků a naučili se mnoho nového. Povídali jsme si o tom, jak je domov cenné a nenahraditelné místo. Na výlet jsme se vydali do Technického muzea a na konci týdne jsme přivítali pana včelaře s jeho přednáškou „Včelí bzučení“, na které nám a školákům vyprávěl o tom, jak to chodí ve včelím království. Odkaz na fotogalerii

Vítáme návštěvy a stopujeme lesní zvířátka21.1.2016

Minulý týden jsme si v naší milé školce vyprávěli o tom, „KDO K NÁM PŘIJDE NA NÁVŠTĚVU“. Ve středu jsme se vydali sledovat stopy lesních zvířátek, a přitom jsme si užili spoustu legrace na prolézačkách. V anglickém klubíku nám Timmy představil další členy rodiny v angličtině, a nakonec jsme se naučili hru „Knock, knock. Who´s there?“, při níž jsme vítali návštěvy v našem klubíku. Odkaz na fotogalerii

První zasněžený týden ve školce13.1.2016

První týden v novém roce jsme si díky krásnému zimnímu počasí užili pobyt venku ve sněhu, kde jsme měli možnost stavět sněhuláky a ledová království. S paní učitelkou jsme si vyprávěli o mamince a tátovi a o tom, co dělají v práci. Ve středu k nám přišly děti ze základní školy zahrát loutkové divadlo a nakonec jsme také oslavili narozeniny naší kamarádky Sofinky. Odkaz na fotogalerii

U Mlsné Vařečky6.1.2016

V uběhlém roce 2015 jsme v naší škole a školce posbírali spoustu krásných zážitků, zkušeností a poznatků. Kromě toho o nás bylo po celou dobu bezvadně postaráno, protože jídlo, které u nás máme nejen dobře chutná, ale taky úžasně vypadá. Děkujeme a těšíme se na další dobroty i v nadcházejícím roce. Odkaz na fotogalerii

Vánoční besídka21.12.2015

Minulý týden jsme ve školce prožívali naplno přicházející Vánoce. Na procházce Brnem, jsme si užívali atrakcí na trzích a celkovou vánoční atmosféru města. V anglickém klubíku jsme s Timmym pilně cvičili „The Christmas story“ a s ním spojené anglické koledy. 

(více)

Druhý adventní týden ve školce14.12.2015

Z minulého týdne si z naší školky opět odnášíme spoustu zážitků. Kromě vyprávění o Vánocích jsme na naší andělské časové ose začali sledovat, jak se krátí čas ke Štědrému dni. Dále jsme si spolu užili legraci při hrách s novými čepičkami v podobě zvířátek. 

(více)

Mikuláš ve školce7.12.2015

Z minulého týdne si ze školky odnášíme velkou spoustu zážitků! Společně jsme prožívali začátek Adventu a v klubíku nás Timmy naučil nové zimní písničky. V pátek jsme slavili narozeniny kamaráda Tobíka a potom k nám přišel Mikuláš s andělem a čertem. Společně jsme si zazpívali a zatancovali, a nakonec děti dostaly od anděla balíčky s dobrotami. Odkaz na fotogalerii

Oblékání do zimy1.12.2015

Poslední listopadový týden jsme s dětmi ve školce opakovali oblékání, převlékání a šněrování. Dále jsme si povídali o tom, jak se projevuje slušnost, dobrota a laskavost a hráli jsme si v našem úžasném novém obchůdku. Ve středu jsme za pohádkou vyrazili až do loutkového divadla a v anglickém klubíku jsme se s Timmym oblékali do zimního oblečení. Odkaz na fotogalerii

"Když se venku čerti žení" a divadélko s Podzimníčkem23.11.2015

V uplynulém týdnu jsme se ve školce procvičili v oblékacích úkonech. Skládali jsme oblékací puzzle a na rámečku se učili šněrovat tkaničky. V anglickém klubíku jsme zpívali písničku „Put on your…“ a procvičovali jednotlivé kousky oblečení. Ve středu jsme si užili spoustu legrace s divadélkem a skřítkem Podzimníčkem, který nám pověděl tři krásné pohádky. Odkaz na fotogalerii

"Není drak jako drak"16.11.2015

Minulý týden jsme si s dětmi ve školce povídali o tom, že "Není drak jako drak". Seznámili jsme se s pohádkovými draky i těmi z papíru. Popovídali jsme si o tom, které draky známe, nakreslili je, a nakonec jsme si zahráli divadélko o dracích. Upekli jsme si Svatomartinské rohlíčky a ve středu na výletě jsme zažili báječné pouštění draků. Odkaz na fotogalerii

Lístečkový týden6.11.2015

V naší školce máme za sebou krásný podzimní týden plný listí. V anglickém klubíku nás ovečka Timmy naučil novou podzimní písničku „Autumn leaves“ a další užitečná anglická slovíčka o podzimu. Ve středu jsme skotačili v listí, v Lužáneckém parku, kde jsme také nasbírali spoustu materiálu na tvoření podzimních lístečkových kytic a ježečků. Odkaz na fotogalerii

Halloween3.11.2015

Ve školce jsme minulý týden slavili podzimní svátek Halloween. Vyrobili jsme si úžasné masky, rozsvítili vydlabanou dýni a podnikli Halloweenský průvod školou. V klubíku jsme si povídali, jak tento svátek slaví náš anglický kamarád ovečka Timmy. Jako vždy jsme se s paní učitelkou naučili veselé básničky a říkanky, a při vyrábění vytvořili Halloweenské ozdoby, které 

(více)

Dýňový týden29.10.2015

Minulý týden jsme v naší školce poznávali „Královnu podzimu“ - dýni. Naučili jsme se nová podzimní říkadla a písničky, jak naše české, tak také anglické. Jednu dýni jsme si dokonce vydlabali a připravili k rozsvícení na halloweenský týden. Ve středu jsme se byli podívat do botanické zahrady, kde jsme mimo jiné různorodé rostliny narazili na naši milou známou „Královnu podzimu“. Odkaz na fotogalerii

Ozdobné ranní svačinky ve školce23.10.2015

V naší školce je o nás bezvadně postaráno. Kromě hraní, zpívání, malování a povídání si o světě kolem nás se vždycky najíme něčeho dobrého a zdravého. Moc nás baví naše speciální ranní svačinky, které nejenže výtečně chutnají, ale také krásně vypadají! Odkaz na fotogalerii

Bramborový týden19.10.2015

Minulý týden jsme ve školce objevovali původ, všestranné využití a rozmanité chutě jedné z nejrozšířenějších plodin našich polí – brambory. Pochutnávali jsme si na různých jídlech z brambor, slavili narozeniny, povídali si anglicky s ovečkou Timmy, hráli si, a bylo nám spolu dobře. Odkaz na fotogalerii

Výlet do Technického muzea15.10.2015

Ve středu jsme s dětmi místo do přírody vyrazili do Technického muzea. Nejdříve jsme si prohlédli výstavu motorek, na některé si děti mohly sednout a nechat se vyfotit. Poté jsme se přesunuli na výstavu orchestrionů, pianol, flašinetů a dalších hracích strojků, které si děti nejen prohlížely, ale měly také možnost si hudbu těchto nástrojů poslechnout a zatancovat si. Odkaz na fotogalerii

Jablíčkový týden v naší mateřské školce14.10.2015

Minulý týden jsme ve školce strávili v krásné podzimní atmosféře. Z nasbíraných jablíček jsme vyráběli mošt a upekli závin. Ve středu jsme se vydali na výlet do komínských zahrádek, kde děti sbíraly kaštany a hrály si na hřišti, a v dolině. V Anglickém Klubíku paní učitelka s ovečkou Timmy povídali dětem o podzimním ovoci, a učili se anglické básničky a písničky. Odkaz na fotogalerii

Výmalba ložnice MŠ8.10.2015

Minulý měsíc přibyla dětem z naší mateřské školy v místnosti pro odpočinek nová výmalba. Taky by se vám tu krásně usínalo? Odkaz na fotogalerii

Indiáni2.9.2015

V týdnu od 17. srpna jsme se v mateřské škole přenesli do divoké přírody AMERIKY na území INDIÁNŮ. Od starého Tonkavy jsme se dozvěděli, ve které zemi žijí a jakým omylem vznikl jejich název. Jako indiáni jsme postavili vesnici s ohništěm, u kterého jsme se scházeli. Každý indián měl možnost vyrobit si vlastní tomahavk, hledat schované kovboje, vyrobit si mapu a zatančit si indiánské tance. Odkaz na fotogalerii

Všude dobře, doma nejlíp2.9.2015

V týdnu od 24. srpna jsme se v naší mateřské škole po Cestě kolem světa uvelebili u rodinného krbu a řekli si, že "všude dobře, doma nejlíp". A protože doma znamená s tátou a mámou, kromě povidání, zpívání, malování a hraní si o naší krásné zemi jsme věnovali svoji pozornost také rodině a domovu. Výletní středa byla věnována tomu, jak se dříve žilo na moravské vesnici a navštívili jsme výstavu na Kapucínském náměstí. Odkaz na fotogalerii

Rusko na hřbetě divokého koně11.8.2015

V týdnu od 3. srpna jsme se v mateřské škole v rámci naší Cesty kolem světa vydali na hřbetě divokého koně na cestu do Ruska. O Rusku jsme si povídali. Vyrobili jsme si vlastního koníka i medvěda, vytvořili si ruské hory i řeky, poznávali jsme barevnou ruskou architekturu a prozkoumali jsme opravdovou ruskou matrjošku. Na závěr ruského týdne jsme si dopřáli ruské pohoštění. Odkaz na fotogalerii

Antarktida, aneb Jak tančí sněhuláci na severu28.7.2015

V týdnu plném tropických teplot od 20. července jsme se v mateřské škole vydali do mrazivé Antarktidy. Děti poznaly tuto ledovou zemi a získaly o ní základní informace. Tvořili jsme tučňáky i sněhuláky, stavěli iglú a kreslili ledovou krajinu, vytvořili jsme si sněhové vločky a hráli si s ledem. Ve středu jsme podnikli výlet na dětské hřiště k pavilonu Anthropos. Odkaz na fotogalerii

Pasování předškoláčků30.6.2015

Předškoláčci z naší mateřské školy se včera při pasování proměnili ve školáky. Nejdřív se za zvuku fanfáry prošli průvodem a po pasování obdrželi šerpu, pamětní list a prostřednictvím paní učitelky i dárek od stávajících prvňáčků. Odkaz na fotogalerii

Koulení a kutálení4.6.2015

V týdnu od 25. května jsme se v naší školce kouleli a kutáleli. Obklopili jsme se vším, co je kulaté. Motali jsme, navlékali, vyráběli žonglovací míčky a kuličkovou dráhu. Kouleli jsme kousek hlíny, kokosové těsto i sami sebe. Vyprávěli jsme si pohádku O míčku Flíčkovi a zahráli jsme si divadélko. Pověděli jsme si o tom, že svět je kulatý a seznámili jsme se s glóbusem. Odkaz na fotogalerii

Prázdninový program Mateřské školy Didaktis1.4.2015

Na červenec a srpen 2015 jsme v naší mateřské škole připravili bohatý vzdělávací a zážitkový program, ve kterém děti ve věku od 3 do 7 let podniknou dobrodružnou CESTU KOLEM SVĚTA. Co je na této cestě čeká?

(více)

Jaro je tu1.4.2015

V týdnu od 23. března jsme se v mateřské škole věnovali tématu JARO JE TU. Vysazovali jsme bylinky, tvořili jsme venku, věnovali jsme se jarnímu úklidu ve třídě i na zahrádce.
V pondělí jsme oslavili Gabrielkovy narozeniny. V následujících dnech jsme v obvyklém režimu malovali pekli, vyráběli a hráli si. Odkaz na fotogalerii

Moje tělo16.3.2015

V týdnu od 9. března jsme se v naší mateřské škole věnovali tématu Moje tělo. Vytvořili jsme si vlastní lékárnu a nemocnici a hráli jsme si na lékaře a pacienty. Léčili jsme se navzájem a naší péči neunikly ani hračky. Z vatových tyčinek jsme si vytvářeli kostru člověka. Vyzkoušeli jsme si masáž, vnímali jsme barvy a vůně a vyrobili jsme si voňavé pytlíčky. Odkaz na fotogalerii

Co se mi líbí, co mám rád4.3.2015

V týdnu od 23. února jsme si v mateřské škole vyprávěli o tom, co se mi líbí, co mám rád a naopak co se mi nelíbí a rád nemám.
Předškolní děti popisovaly tělo a některé orgány, tvořily jednoduché rýmy, rozebíraly situace, pokračovaly v adaptaci prohlubováním empatie, řešením komplikací a procvičovaly jemnou a hrubou motoriku. Odkaz na fotogalerii

Co se dělo v mateřské škole18.2.2015

Týden od 9. února jsme vyhlásili v naší kouzelné školce jako "BLÁZNIVÝ TÝDEN". Vyvrcholí masopustním průvodem, veselím a koblihami. Od středy tohoto týdne jsme měli každý den rozpustilý a masopustní a každý byl jiný. Středa byla PUNTÍKOVÁ, čtvrtek PROUŽKOVANÝ a pátek NARUBY. V pátek kromě toho, že byl den naruby, jsme jeli na výlet do pisáreckého údolí. Odkaz na fotogalerii

Co se dělo v mateřské škole12.2.2015

Týden od 26. ledna v mateřské škole byl rodinný a poštovní současně. V šatně naší školky jsme umístili poštovní schránku, kam můžou rodiče psát dopisy pro své děti i pro nás a my všem odepíšeme. Ve čtvrtek jsme pekli poštovské panáčky.
Rodina se nám rozrostla o strýce a tety, ve dnech dalších přibyly sestřenice a bratranci. Odkaz na fotogalerii

Co se dělo v mateřské škole27.1.2015

V týdnu od 19. ledna jsme v naší mateřské škole pokračovali v tématu "Naše rodina". V pondělí a úterý jsme rodinu modelovali a malovali. Ve středu jsme pekli a ve čtvrtek k nám přijelo na návštěvu Medouškovo divadélko s pohádkou o princezně a drakovi a s další krátkou pohádkou o sněhuláčkovi. Odkaz na fotogalerii

Co se dělo v mateřské škole20.1.2015

V týdnu od 12. ledna jsme otevřeli téma "Naše rodina". V pondělí a úterý jsme si vyprávěli o rodině, modelovali jsme ji, kreslili a malovali. Ve středu jsme šli na výlet do okolí mateřské školky. Obdarovali jsme ptáčky a zvířátka vším, co se nám přes podzim ve školce nashromáždilo (oříšky, semínka, kaštany). Ve čtvrtek jsme pekli a v pátek slavila ve školce svoje narozeniny Malvínka. Odkaz na fotogalerii

Co se dělo v mateřské škole14.1.2015

Týden od 5. ledna jsme prožili se třemi mudrci z východu. Vyprávěli a zpívali jsme si o nich. Nakonec jsme si na ně i zahráli. Stavěli jsme krásné stavby z kostek cukru. Tancovali jsme, kreslili, malovali, modelovali a pekli. Odkaz na fotogalerii

Co se dělo v mateřské škole15.12.2014

V týdnu od 8. prosince jsme si v mateřské škole začali každý den před spaním číst vánoční příběh. Modelovali jsme, kreslili, malovali a vytvářeli tématické vánoční roztodivnosti. Do naší čajovny jsme si ve čtvrtek upekli vanilkové rohlíčky. Celý týden jsme se připravovali na vánoční besídku. Odkaz na fotogalerii

Co se dělo v mateřské škole10.12.2014

V týdnu od 1. prosince jsme v mateřské škole otevřeli naši novou adventní čajovnu a užívali jsme si jí doslova plnými doušky. K čaji jsme si připravovali také pečené dobroty. Na konci týdne nás navštívil Mikuláš s andělem a čertem. Děti byly odvážné a předvedly Mikuláši, co se ve školce naučily. Odkaz na fotogalerii

Co se dělo v mateřské škole1.12.2014

V týdnu od 24. listopadu jsme se připravovali na adventní čas a na zimu. Vyrobili jsme si adventní věnec a ovečky, malovali jsme sněhové vločky a hvězdy, vyráběli jsme medvědovi teplý kožíšek. Odkaz na fotogalerii

Co se dělo v mateřské škole24.11.2014

V týdnu od 18. 11. jsme v mateřské škole probírali části lidského těla, smysly a emoce. Věnovali jsme se intenzivněji hračkám a knihám, jejich ukládání, uklízení, opravám apod.
Ve středu jsme se vydali do miniateliéru s výtvarnou dílnou. Při čtvrtečním pečení ve školce zavoněly chlebánky a v pátek nás navštívili lidé z ekoncentra Písečník v Brně se svým programem "Dobrý hospodář" o třídění odpadu. Odkaz na fotogalerii

Emoce18.11.2014

Hlavním tématem týdne od 10. listopadu v mateřské škole byly emoce. Na svátek svatého Martina jsme si upekli martinské rohlíčky. Ve středu jsme se vydali do Muzea loutek u divadla Radost. Modelovali jsme, kreslili a malovali. Odkaz na fotogalerii

Poznáváme své smysly11.11.2014

V týdnu od 3. listopadu jsme v mateřské škole poznávali své smysly. Hmatem, čichem, zrakem, chutí i sluchem jsme poznávali svět kolem sebe, a abychom si vší té krásy pořádně užili, vydali jsme se na výlet do botanické zahrady. Současně jsme započali nový tematický celek "Moje hračky a knihy", kterému se budeme věnovat v průběhu celého listopadu. Odkaz na fotogalerii

Střípky z mateřské školy4.11.2014

V týdnu od 27. 10 jsme v MŠ Didaktis podnikli výlet do okolní přírody, ve čtvrtek jsme pekli jablečný štrůdl a pátek jsme věnovali celku "Moje tělo". Zopakovali jsme si všechno, co jsme dosud učili, kreslili, tancovali a vytvářeli. Odkaz na fotogalerii

Dění v mateřské školce29.10.2014

V týdnu od 20. října jsme v mateřské školce pokračovali v poznávání našeho těla, vytváření a posilování vzájemnosti. Ve středu jsme se vypravili na výlet do okolí naší mateřské školy, kde jsme nedávno objevili pěkné dětské hřiště. Podzim je čarovný, proto jsme pokračovali v podzimním vytváření, výzdobě třídy a upevňování znalostí a dovedností. Upekli jsme si něco dobrého a užívali si okolního i vnitřního tepla. Odkaz na fotogalerii

Výlet do zrcadlového bludiště22.10.2014

Ve středu 15. října jsme se s MŠ Didaktis vypravili do zrcadlového bludiště v OC Letmo. Při procházce bludištěm jsme se neztratili. Naopak jsme si užili spoustu legrace. Odkaz na fotogalerii

Co se děje v mateřské škole21.10.2014

V týdnu od 13. října jsme v mateřské školce věnovali pozornost našemu tělu. Naučili jsme se pojmenovat jeho části česky i anglicky. Při tom nás provázela spousta písniček a říkadel. Zároveň jsme dál posilovali hlavní myšlenku měsíce října "Nikdo není na světě sám pro sebe". Dbali jsme na vzájemnou ohleduplnost dětí k sobě i k dospělým, vnímání potřeb druhých, schopnosti dělit se a domluvit, stejně jako umět poděkovat, poprosit, omluvit se, ale i pozdravit, rozloučit se. Odkaz na fotogalerii

Alexovy 3. narozeniny20.10.2014

Alex oslavil v Mateřské škole Didaktis své třetí narozeniny. Všechny děti si pochutnaly na dortu i dalších dobrotách, vyzkoušely si hned několik kostýmů a užily si spoustu legrace. Odkaz na fotogalerii

Podzimní prolínání16.10.2014

Týden od 6. října se v MŠ Didaktis nesl v duchu tématu "Podzimní prolínání". Podzim je doba, kdy si začínáme nějak víc uvědomovat teplo domova a vřelost přátelství. Zašli jsme se tedy v tomto čase podívat na naše kamarády v první třídě, zeptali jsme se, jak se jim daří, a něco jsme pro ně připravili. Sbírali jsme plody podzimu a vyráběli podle své fantazie všechno, co se z bohaté nabídky tohoto období vytvořit dá. Odkaz na fotogalerii

Letem světem aneb Co to zří oko mé oko mé kolem mne1.10.2014

V týdnu od 29. 9. jsme se v MŠ Didaktis naučili všechno o dopravních prostředcích, autech, autobusech, vlacích i letadlech. Dokonce jsme letěli balónem. Naučili jsme se také dopravní předpisy a pravidla správného chování na cestách. Kromě toho jsme byli na výletě, modelovali jsme a tvořili a stihli jsme i vyrobit vynikající vlaky. Odkaz na fotogalerii

Léto s Didaktisem23.7.2014

V posledních dvou srpnových týdnech (18.–22. 8. a 25.–29. 8. 2014) proběhne v prostorách naší školy na Mlýnské druhá část zážitkového programu "Léto s Didaktisem", určeného pro děti ve věku 3–7 let. Během něho budou děti moci "cestovat" po celém světě. Náplň programu si můžete stáhnout pod tímto odkazem.

(více)