Zveme rodiče a děti k tvoření ve velikonočně-výtvarné dílně1.4.2014

Srdečně zveme děti a jejich rodiče na další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole Didaktis. Protože se blíží Velikonoce, budeme se věnovat právě těmto svátkům jara. Dozvíme se něco o jejich historii a s lektorkou Petrou si vyrobíme krásné dekorace. Kromě toho budeme pracovat také s nářečními atlasy (Český jazykový atlas 1–5), kde je možné najít různá pojmenování nejen pro věci a činnosti spjaté s Velikonocemi. Setkání završíme nářečním kvízem pro děti i rodiče.

Přijďte si vyzkoušet práci na kolíčkovém zajíčkovi nebo slepičce z plata od vajec a dozvědět se, co je to tatar, dynovačka nebo vydumek. Těšíme se na Vás. :-)

Kdy: 14. dubna 2014
Kde: Základní škola Didaktis s.r.o., Mlýnská 44, Brno
V kolik: 16.30–18.00 hod.

Poznámka: Vzhledem k tomu, že je třeba připravit dostatek materiálu na výrobu dekorací, bychom Vás chtěli poprosit o předběžné přihlášení, a to buď přidáním se k události na Facebooku, nebo na telefonu 725 694 926, případně e-mailu zs@didaktis.cz.

Při výrobě dekorací budeme pracovat i s temperovými a akrylovými barvami, proto prosím dětem vezměte zástěrku nebo staré tričko. Děkujeme.