Aktuality

Dýňování15.11.2022

Podzimní atmosféru na naší školní zahradě jsme si užili na akci Dýnování, kterou připravil Klub rodičů. Sešla se tam početná skupina rodičů a dětí. Počasí nám přálo a tak jsme si mohli vychutnat vše, co pro nás bylo připraveno. Kromě všudypřítomných dýní a jejich dlabání, byly připraveny úkolové hry a výtvarná stanoviště, kde si děti vyráběly lampionky a jiné halloweenské ozdoby. Podzimní dýňovou atmosféru dotvořila nabídka dýní  k vyřezávání i na vaření, sušených vázaných květů a podzimních věnců z rodinné farmy Ze zahrádky na břehu Svratky. V altánky byl prostřen bohatý stůl, na kterém nebyla nouze o sladké i slané dobroty. Pro zahřátí byl připraven dětský punč a rodiče si mohli pochutnat na dobré kávě. Po setmění jsme si zapálili svíčky a příjemná atmosféra Dýňování se ještě znásobila. Děkujeme Klubu rodičů za příjemnou společnou akci.

Geometrie v tanci10.11.2022

Tentokrát se zdálo, že v Klubu nadaných dětí potrápíme tělo tancem a hlava bude odpočívat. Ano, prohlédli jsme si šaty a boty z opravdových tanečních soutěží, to se nám líbilo a nebyla to žádná námaha. Pak jsme si zazpívali, tleskali do rytmu a zjistili, že nejsou všechny stejné. Mazurku mnozí znali a pěkně na sebe při ní mrkali. A pak to přišlo! Quickstep, tango, valčík, waltz, anglická slova, rytmus, pohyb v prostoru, koordinace párů, vnímání hudby ... uf, bylo to náročné. Ale za jedinou hodinu se nám vylouplo několik ladných tanečníků, tanečnic i párů. Nejvíc nás zaujal tanec "do čtverečku", víte, který to byl?

Jídlo v trezoru???7.11.2022

Přemýšleli jsme nad tím, co znamená název Potravinová banka a přišli na to, že nejlepší by bylo zjistit to přímo v terénu. Vypravili jsme se tedy na Řípskou ulici, kde se nás ujali lidé, kteří svoji práci dělají srdcem. Každý jsme také něco přinesli a přispěli tak troškou do mlýna potravinové pomoci.
Dozvěděli jsme se, jak taková organizace funguje, komu a v jaké životní situaci může pomoci prostřednictvím neziskových organizací a jak můžeme pomoci my, pokud chceme a můžeme. Uvědomili jsme si něco, co nás nenapadá často, protože to považujeme za samozřejmé - že se vlastně máme velmi dobře.

Dobré ráno 5.B31.10.2022

Navštívili jsme Českou televizi a vůbec netušili, na co se máme těšit. Prošli jsme maskérnou, kostymérnou, skladem dekorací i několika studii. Zjistili jsme, co dělá zvukař, kameraman, režisér, střihač a objevili, že bez práce mnoha lidí, které na obrazovce nevidíme, by nic nefungovalo. Vyzkoušeli jsme si, jak funguje green screen, posadili se do dekorací Dobrého rána a do studia, odkud se vysílají živé zprávy. A když teď vidíme vysílání z Brna, říkáme si: "Jé, tam jsme byli."

Barvy25.10.2022

V prvním Klubu nadaných dětí v tomto roce se naše třída proměnila v laboratoř a děti ve vědce ze světa barev. Zkoumali jsme barevné mini tornádo, vytvářeli obrazce z utíkajících barev, pozorovali barevný déšť z pořádně hustého mraku a ochutnávali duhu. Bylo slyšet samé jú, wau, tý jo, ách a samým nadšením a zaujetím si děti ani neuvědomily, že se naučily požívat pipetu, objevily zákonitosti míchání barev, pochopily termíny jako povrchové napětí, osmóza, hustota kapalin nebo vzlínání. Odpoledne pak děti šmejdily doma v kuchyni a koupelně a hledaly kouzelné ingredience, aby laboratoř ukázaly i rodičům.

BUM! Brněnský Učitelský Meeting24.10.2022

V sobotu 22. 10. 2022 se v naší škole sešlo více než 200 aktivních učitelů a špičkových lektorů (kteří jsou vlastně taky hlavně učitelé). BUM je konference, kterou pořádají učitelé pro učitele a letos se uskutečnila již potřetí. V průběhu celého dne se uskutečnilo cca 40 workshopů. Témata byla aktuální a přímo mířená na každodenní potřeby učitelů, např. umělá inteligence na základních školách, roboti, typografie, jak na informatiku na 1. stupni ZŠ, smysluplné učení, jak pracovat s nadanými dětmi, jak děti motivovat, digitální kompetence, novinky z Google, jak na grafiku, pohybové aktivity, jak na zeměpis, algoritmické rozcvičky, jak se vyznat v kyberdžungli a školou se rozezněly i bubny džembe, když si skupinka učitelů ukazovala, jak tyto nástroje využít v práci s dětmi. Celou sobotu naše škola rezonovala informacemi, diskuzemi a energií.

Akce je již tradičně pořádána Základní školou Didaktis a skupinou GUG.CZ.

Den stromů21.10.2022

Znáte Panda? Pando je nejstarším stromem na planetě. Roste v americkém Utahu a jeho stáří je odhadem 80 000 let. Je jedním stromem, ale zároveň díky svým výhonkům i celým lesem o rozloze 43 hektarů. A proč Vám to tu píšeme? Ve čtvrtek 20. října byl Den stromů a slavili jsme ho i my napříč všemi ročníky. Tvořili jsme o stromech plakáty. Vyjmenovaná slova (hlavní větve) a slova s nimi příbuzná (rozvětvení) jsme si znázornili pomocí stromů. Tvořili jsme landart ze všeho, co jsme pod stromy nalezli. Trénovali jsme svou všímavost a dvě minuty se soustředili jen na jeden strom, který si každý z nás vybral sám. Připodobňovali jsme si tvary listů k jiným tvarům (oko, paví ocas, chobotnice) a vytvořili jsme si tak vlastní "stromář". Porovnávali jsme zeleň v současnosti se zelení na stejném místě za Rakouska-Uherska a v 50. letech minulého století. Zkrátka jsme si naplno užili Den stromů.

Škola v přírodě jako adapťák pro prvňáčky? Jasně!12.10.2022

Již tradičně jsme jako jednu z prvních akcí školního roku uspořádali školu v přírodě. Termín koncem září, či začátkem října, který jsme poprvé použili v důsledku koronavirových opatření, se ukázal jako velice vhodný. Funguje nám totiž jako urychlovač adaptace prvňáčků, nebo chcete-li, zkracovač adaptačního období, nebo taky stmelovač a teambuilder.

(více)

Němcovy jeskyně19.9.2022

V neděli 18. 9. jsme vyrazili na průzkum do jeskyní... počasí nám sice moc nepřálo, ale nás to neodradilo... z vesnice Suchdol jsme se vydali vstříc dobrodružství. Našimi průvodci byli zkušení speleologové, kteří nám umožnili prozkoumat dvě jeskyně, které nejsou veřejnosti přístupné. Měli jsme možnost vidět nádhernou krápníkovou výzdobu a taky několik vrápenců zavěšených na stropu jeskyně. No, moc prostorné ty jeskyně nebyly, ale my jsme si moc užívali úseky, kde jsme se museli plazit. Samozřejmě jsme si při tom svítili čelovkami, protože do takových jeskyní není zavedena elektřina. Bylo to fajn!

Patroni2.9.2022

Jako již tradičně, i v tomto školním roce máme na naší škole program PATRONI.
Jde o úzkou osobní spolupráci mezi našimi nejstaršími žáky z pátých ročníků a úplnými nováčky na naší škole – prvňáčky. Tato spolupráce začala i letos, a to hned v první den školy, kdy se třídy páťáků přišly představit prvňáčkům a jejich rodičům na slavnostní pasování.
Každý páťák má "na starost" jednoho, popř. dvojici prvňáčků, které v jejich první školní rok doprovází, pomáhá jim. Může to být na obědě, ve třídě, při chystání na hodinu, v šatně...Nejraději se však patroni se svými svěřenci setkávají o přestávce, kdy si povídají, nebo hrají. Zdálo by se, že tato spolupráce je přínosnější pro ty mladší, ale měli byste vidět, jak se patroni na svá "patroňátka" těší, jak jsou hrdí, že mohou pomáhat a najednou i nějak zodpovědnější. Spolupráce tyto dvojice čeká také na projektových dnech, kdy právě oni tvoří jádro skupinek tvořených napříč ročníky. Prvňáčci na oplátku v červnu, při "posledním zvonění" vyprovodí slavnostně své patrony – absolventy ze školy.  

Rodičovská kavárna1.9.2022

Vážení rodiče,
po prázdninách se těšíme na naši spolupráci v novém školním roce a dovolujeme si vás pozvat na společná setkání dle následujícího harmonogramu

Rodičovská kavárna - začátek školního roku
Třída Termín Čas od-do hod
I.A ÚT 13.9. 15.30 - 16.30
I.B ÚT 13.9. 15.30 - 16.30
II.A ST 14.9. 16.00 - 17.30
II.B ST 14.9. 16.00 - 17.30
III.A ST 21.9. 16.00 - 17.00
III.B ČT 15.9. 15.30 - 16.30
IV.A ČT 22.9. 16.00 - 17.00
IV.B ČT 22.9. 16.30 - 17.30
V.A PO 26.9. 15.30 - 16.30
V.B PO 26.9. 15.30 - 16.30

Toulky českou minulostí24.8.2022

V prvním srpnovém týdnu proběhl příměstský tábor Toulky českou minulostí. Děti, které se zúčastnily, poznávaly každý den nejzajímavější události z naší minulosti.
Hned první den našeho putovaní minulostí jsme se v čase přenesli do nehostinného pravěku plného nástrah a boje o přežití. S dětmi jsme se seznámili s našimi kořeny, s jeskynními malbami, vcítili se do náročné role lovců i sběračů a také jsme objevili oheň a jeho výhody pro lidstvo. V keltské osadě jsme se pak naučili umlít mouku pomocí kamenů a vyzkoušeli si keramické a pekařské řemeslo. 
V úterý nás zastihlo velké stěhování národů a i my jsme se museli vypořádat s balením a velkým přesunem. Byli jsme vystaveni loupeživým nájezdům Avarů a ustanovili jsme si naším vůdcem franckého kupce Sámu. Díky knížeti Rostislavovi nám Cyril s Metodějem přinesli nejen náboženství, ale také písmo hlaholici.
Středeční den se nesl v duchu středověku s tematickým výletem na hrad Špilberk. Zde nás milá paní průvodkyně seznámila s historií této mohutné pevnosti, provedla nás kasematy hradu a odpovídala na všetečné otázky.
Předposlední den naší výpravy napříč časem jsme dorazili na dvůr Rudolfa II., kde jsme se jali experimentovaní jako praví alchymisté a dali se do výroby zlata a sladkých a osvěžujících elixíru. V závěru programu jsme se setkali také s Marií Terezií a Josefem II., jimž můžeme poděkovat za mnohé reformy, jejichž význam a vliv pociťujeme dodnes.
V závěru našeho toulání minulostí jsme se dozvěděli něco o vzniku Národního divadla a děti dostaly možnost prokázat svůj kostymérský, scénáristický i herecký um. V podaní dětí jsme shlédli dramaticko-komediální představení: Život Boženy Němcové či Výjevy ze života Josefa Kajetána Tyla. Při našem povídání zazněla také jména jako Josef Dobrovský, Josef Jungmann, Karel Hynek Mácha, Karel Jaromír Erben, Jan Evangelista Purkyně, kteří se zasloužili o rozvoj české kultury, politiky a vědy. Naše putování jsme zakončili v roce 1918 při vzniku Československa. 

Dobré tipy na prázdniny 2022 - už se blíží ...3.6.2022

Za vším hledej draka
Věděli jste, že brněnský drak má 10 malých dráčků? Hledejte je, sbírejte razítka a získejte odměnu.
https://www.gofrombrno.cz/za-vsim-hledej-draka

Co byste měli s dětmi zažít, než vyrostou
Stáhněte si do mobilu trasy na 15 parádních zážitků v okolí Brna. Můžete vyrazit pěšky, na kole, autobusem, vlakem i autem a těšit se na zajímavé hledačky a jiné hry.
https://www.gofrombrno.cz/prozkoumejte-pestre-okoli-brna-s-detmi

 

(více)

Pes umělcem27.5.2022

V Klubu nadaných dětí jsme si vyrobili krásnou, barevnou záložku do knihy. Byli jsme udivení, že by s námi měla tvořit i psí návštěva a nechápali jsme jak. A přitom to bylo tak snadné! Jogurt pro psí návštěvu v kombinaci s potravinářskými barvami nám pomohl vytvořit originální abstraktní díla, která potěšila nejen nás, ale i výmarského ohaře Caitlin. Haf!

Mizící ptáci12.5.2022

V několika třídách proběhl program Zvířata v ohrožení vedený odborníkem ze ZOO Brno. Zvířata jsou téma, které děti zaujme vždycky a víme, že o nich mají opravdu mnoho znalostí. Program, cílený především na ptactvo u nás, nám pomohl tyto vědomosti propojit a uspořádat, ale dozvěděli jsme se i mnoho nového. Mimo jiné jsme porozuměli výrazům ekosystém, biotop, migrační tok, repatriace, adaptabilita, genetická diverzita a další. Některé živočichy považujeme za tak běžné, že si ani neuvědomíme, že z přírody pomalu mizí a stávají se ohroženými. 

Motýlí farma ve škole?9.5.2022

Proč by ne! V pátek jsme vypustili prvních pár motýlků. Ostatní se vylíhnou během pár dnů. Bedlivě je střežíme a těšíme se z nového života.

Kufřík plný..... ale... jak ho otevřít!!!27.4.2022

V Klubu nadaných dětí se nám objevil kufřík s pokladem, ale neměli jsme klíč. Zato zvědavostí jsme se málem ukousali.
Museli jsme ale nejdřív najít 15 mazaně schovaných indicií a vymyslet systém, podle kterého by se daly rozdělit na tři hromádky. Teprve z nich bylo možné sestavit tři pohádková hesla. Ta nám otevřela kufřík a jupí! Kousání se nám nakonec hodilo, protože v něm bylo na výběr spousta sladkostí. Byli jsme po obědě, tak proč ne.
Nemyslete si, že to bylo jednoduché. Schválně, kolik pohádek vás napadne se slovem "princ"? A když přidáme "zámek"? "Postel"? A která z nich je ta pravá?

 

Myši z Majáku14.4.2022

Ve třídě jsme měli už podruhé program na zlepšení vztahů od společnosti Podané ruce. Tentokrát si děti s pomocí karet Myši z Majáku pojmenovávaly situace, které ve třídě zažívají a rozdělit je na ty, které nemají rády a ty, které zažívat chtějí. Hledaly způsoby, jak dosáhnout převahy těch příjemných. Všichni se pokoušeli uvědomit si, jak se kdo v jakém případě může cítit a že stejnou záležitost může každý vnímat jinak. V zábavných hrách Na mravence a Kde je můj malý Kevin si třída vyzkoušela, jestli dokáže táhnout za jeden provaz.
Děti měly program zhodnotit jedním slovem: dobré - kamarádství - zábava - zajímavé - poučné - šťastný

Zahrada badatelů - děkujeme za pomoc!!!28.3.2022

Vážení rodiče, přátelé školy,
všem moc děkujeme za pomoc při jarní údržbě naší zahrady. Sešlo se vás opravdu hodně a přiložili jste ruce k dílu. Natírali jste, okopávali, čistili, vybírali, natírali, odplevelovali, budovali... a spoustu další práce jste udělali. Na naší zahradě je to znát.
Už se těšíme, až se nám zahrada zazelená a taky, že brzy ochutnáme nějaké plody.
Víme, že nás čeká ještě hodně práce, ale taky spousta bádání a zábavy.

Ještě jednou děkujeme za pomoc. A taky bylo moc fajn se s vámi při práci potkat a popovídat si.

Den knihy25.3.2022

Ve čtvrtek 17.3. se u nás na škole konala odpolední akce „Den knihy“, kterou pro děti připravil Klub rodičů. Děti mohly vybírat z velmi pestrého programu! V nabídce byla například beseda s herečkou Barborou Dobišarovou, coby Pipi Dlouhou punčochou, povídání se spisovatelkou Coronou Cermak z Tanzánie, knižní šifra pro malé i velké, tvořivá dílna se záložkami a v neposlední řadě také každoroční burza knih. Skvěle jsme se bavili!

Michelangelo byl fakt hustej16.2.2022

Michelangelo Buonarroti maloval strop Sixtinské kaple 5 let, vleže na zádech na vratkém lešení, v pološeru a v chladu. Jaké to asi bylo?
V Klubu nadaných dětí jsme si to zkusili. Stropem nám byla spodní část lavice a abychom si necákali barvu do obličeje, postačila nám tužka. Nebyla nám zima, měli jsme dobré osvětlení a trvalo to čtvrthodinku, přesto to nebylo vůbec jednoduché. Rádi jsme si sedli zase do běžné pozice k dalšímu experimentu. Na fresky jsme použili vodovky a sádrové odlitky, ale i tak nám to dalo celkem práci. Byli jsme rádi, že strop celé kaple nás nečeká a zamýšleli jsme se nad tím, jaký ten Michelangelo asi byl.

Štěkající návštěva26.1.2022

V Klubu nadaných dětí jsme měli naposledy netradiční návštěvu - psíka Nira, fenku Katlin a jejich cvičitelky. Děti se naučily vyrobit psí hračku a pletení jim usnadnila říkanka o zajíčcích, kteří skákali přes kopeček do nor. Své hračky si pak vyzkoušely, když psíkům házely aport. To však nebylo vše! Dozvěděly se mnohé o tom, jak se psi cvičí a učí novým věcem. Na závěr uschovaly děti psíkům pamlsky do speciálních deček a počítaly, kolik se jich Nirovi a Katlin podařilo ulovit.

Obličej malířským plátnem24.1.2022

Mysleli jste si, že malování na tělo a obličej je jen zábava na party nebo dětský den? My taky, ale v Klubu nadaných dětí jsme se dozvěděli, že tohle umění má kořeny v dávné historii a je staré jako lidstvo samo. Bylo využíváno k různým rituálům a obřadům, mělo zajišťovat úspěšný lov nebo vítězství v boji. To jsme si přece museli zkusit! Moc nás to bavilo a myslíme, že nám to i slušelo.

Pes ve škole12.1.2022

Naše škola v loňském roce navázala spolupráci s Canisterapeutickým sdružením Jižní Moravy. Můžete přečíst, jak se pejskům u nás ve škole líbilo.... zde.

Pod dubem, za dubem....4.1.2022

Naši absolventi 5.A 2021 se zapojili do projektu o dubech. V říjnu si zasadili doubek z Prahy do naší zahrady v Didaktisu. Celý rok studovali, sbírali materiály, psali maily, pozvali si na online přednášky i odborníky, putovali za dubem v okolí Omic. Nakonec vytvořili velkou prezentaci o dubech, přírodě a ekologii, kterou s úspěchem odprezentovali, jako závěrečnou absolventskou práci před rodiči a vedením školy.

Více najdete v prezentaci zde.

KOUMÁCI podzim 202120.12.2021

Podívejte se, jak se baví naši malí koumáci... video zde

Téma SAMETOVÉ REVOLUCE v 5.B6.12.2021

Ke konci listopadu si páťáci užili integrovanou tematickou výuku – centra aktivit na téma SAMETOVÁ REVOLUCE. Cílem výuky bylo seznámit se s historickými fakty, ale také třeba uskutečnit rozhovor s pamětníkem. Někteří vyzpovídali své rodiče, jiní paní učitelky. Kromě toho vytvářeli "mluvící obraz" DEMONSTRACE. Na závěr všech aktivit prošli ještě KAHOOT kvízem. Bylo vidět, že již teď si uvědomují, jak se nás tato historická událost osobně dotýká a že nešlo jen o zvonění klíči, ale prosazení hodnot demokracie a svobody. 

Doplňujeme tým: učitel/ka anglického jazyka na 1. stupni19.11.2021

Chceš být učitelem angličtiny v základce, která Ti bude dávat smysl?

Aktuálně hledáme vhodné kandiáty/ky na pozici učitel/ka anglického jazyka na 1. stupni. Nástup od 12/2021. Na plný i zkrácený úvazek.

Nabízíme vstřícné prostředí, metodickou podporu, spolupráci s třídní učitelkou i ostatními kolegy-angličtináři, možnost podílet se na chodu školy, adekvátní finanční ohodnocení.

Více informací ZDE

 

Páťáci v laboratoři objevovali svět pod mikroskopem1.11.2021

Věřili byste, že žáci páté třídy mohou pracovat v laboratořích s mikroskopem a pozorovat buňky? My jsme to zažili! Protože součástí učiva přírodovědy páté třídy je BUŇKA, jako základní stavební jednotka všeho živého, museli jsme se na to kouknout. A protože buňky jsou maličkaté, potřebovali jsme na to mikroskopy. Vypravili jsme se tedy do laboratoří BIOSKOPU, abychom si to prohlédli pěkně zblízka. 
 
(více)

Chcete pro svého nadaného čtvrťáka školu, kde se bude dále rozvíjet?10.8.2021

 

Zkuste to u nás :-)

Jsme úspěšná škola, o čemž svědčí i počty dětí, které se z naší páté třídy dostaly na osmiletá gymnázia.

Pokud chcete pro svého nadaného čtvrťáka školu, kde se bude nadále rozvíjet, můžete to zkusit u nás. Domluvte si s námi schůzku a dozvíte se více.

 

Ve školním roce 2021/2022 máme 1 volné místo ve 4. třídě s nadstandardním vzdělávacím programem, ve kterých garantujeme:

• 10 až 15 žáků ve třídě (max. 16),

• až 9 hodin angličtiny týdně,

• promyšlený systém individuálního rozvoje dětí,

• rozšíření výuky pro šikovné a nadané děti,

• důraz na rozvoj praktických dovedností pro život v dnešním světě.

 

Na našich www stránkách naleznete aktuality a reference rodičů.

Pokud Vás naše škola zaujala, zavolejte nám nebo napište a domluvíme s Vámi osobní schůzku.

e-mail: a.kalusova@zsdidaktis.cz tel.: +420 722 949 066

Letáček s informacemi najdete ZDE

Účast Didaktisu v logické olympiádě 202025.11.2020

Logická olympiáda je soutěž pořádaná Mensou České republiky založená na logických úlohách, jejichž řešení vyžaduje samostatný a kreativní přístup. Nerozhodují zde naučené znalosti, ale schopnost samostatného uvažování a pohotového rozhodování. Logická olympiáda je svým pojetím unikátní soutěží, protože se nejedná o znalostní soutěž, ale o soutěž rozvíjející především schopnost samostatného logického uvažování. 

Trocha statistiky: 

  • 12 509 řešitelů z celé ČR 
  • z toho 2 066 jich bylo z Jihomoravského kraje 
  • z toho 33 žáků 1. - 5. ročníku z Didaktisu 
  • z toho 24 jich bylo mezi 75% nejlepších řešitelů základního kola 
  • 1 mezi 5% nejlepších řešitelů základního kola 

Chytrá zábava v Klubu pro nadané6.10.2020

Sláva hurá. Klub pro nadané děti dnes otevřel svoje brány. Děti přivítala milá a zkušená lektorka Alena Matušková a měla pro děti přiravenou zapěklitou šifrovací hru. Děti nejen zapálily svoje mozkové buňky, rozehřály si také ýtka, protože pro zaslouženou odměnu bylo potřeba vyběhnout. Vlk - myslivec - čepec - babička - jezinky a mnohé další. No dává Vám to rozum? Dětem ano a nárámně si to užily. My tímto Aleně děkujeme za skvělou zábavu a děti také za odměnu. 

Zkouška trpělivosti20.8.2020

"Odhalíš, co je v šifře ukryto?" Touto větou začal další z klubu pro nadané, kde jsme měli tu čest přivítat tajemnou Alenu Matuškovou. Alena si pro naše děti připravila různé šifry a také si s dětmi něco málo pověděla o historii šifer či jejich tvorbě. Ve škole bylo cítit napětí a mírná nervozita, zdali děti zvládnou šifru rozluštit. Zvládly to! My děkujeme Aleně za její precizní práci a těšíme se snad i v dalším školním roce. 

Včelí medvídci10.2.2020

Tento klub pro nadané děti s sebou přinesl vůni medu a také přivítal paní Ivu Drápelovou, která dětem povyprávěla o včelách a výrobě medu. Žáci se tak mohli dozvědět, čím jsou nám včely nejvíce prospěšné. Děti si vytvořily květ, který zaujme opylovače. Seznámily se s fotografiemi včel a dalších opylovačů. Vyzkoušely si, jak včelky květ opylují a zjistily, k čemu je to dobré. Děti se také seznámily s rostlinami a plody, které jíme právě díky opylovačům. Za tuto voňavou besedu děkujeme. 

Powerballem ku zdraví4.2.2020

Začátkem měsíce února se mohly naše děti setkat se cvičitelkou a paní učitelkou Petrou Lužovou, která se zabývá na jedné straně rehabilitací, na straně druhé dynamickým pohybem. Pro děti si připravila spojení těchto dvou aktivit a seznámila děti se cvičením s powerbally. Powerball je posilovací nástroj určený také pro relaxaci, rehabilitaci svalů rukou nebo jako hračka. Děti tak mohly mimo jiné měřit rychlost točení či hmotnost aktuálního stavu powerballu. Za tuto netradiční zkušenost Petře děkujeme. 

Na vlně zvuku28.1.2020

V dalším Klubu pro nadané děti se naši malí průzkumníci dozvěděli, jak vypadá zvuková vlna. Na vlastní kůži se děti předsvědčily o síle zvuku, a to prostřednictvím hned několika pokusů. Mohly si vyzkoušet, jaké to je, když kmitají hlasivky, dále si zahrály na hřeben a pochopily tak princip fungování kazoo. Pomocí vyrobeného bubínku zhasnuly skrze zvukovou vlnu svíčku a zjistily, že pouhý úder na djembe dokáže plamen svíčky sfouknout také. Na závěr objevitelského setkání si děti spolu s hořící svíčkou zatančily v rytmu písně George Erzy, a netančily jen děti, tančila dokonce rýže i sušený čaj, a to díky hláskům našich malých objevitelů. 
 

Kurz první pomoci v 50 minutách22.1.2020

Blížíme se k závěru prvního pololetí a v posledním klubu pro nadané jsme měli možnost setkat se tváří v tvář se záchranáři ze společnosti WorkMed s.r.o., kteří pro nás připravili kurz první pomoci! Děti se naučily, jak se mají zachovat při úrazech a akutních onemocněních. Jak přivolat pomoc, zastavit krvácení nebo resuscitovat. Velkou výhodou byla možnost, že si děti mohly vše prakticky vyzkoušet. My velmi děkujeme za tuto obohacující zkušenost a vzhůru do záchrany! Odkaz na oficiální stránky a nabídku kurzů od WorkMed s.r.o., naleznete zde

 

Aromahrátky v klubu pro nadané10.1.2020

V tomto týdnu nás v Klubu pro nadané navštívila paní Nedbálková, aromaterapeutka, masérka a také porodní asistentka, která měla pro děti připravený program týkající se aromaterapie. Děti se přesvědčily, že hmat a čich jsou v našem životě důležité a lze jimi vnímat to, čeho bychom si jinak nevšimli. Seznámily se s postupem výroby aromaolejíčků. Poznávaly předměty podle hmatu, čerstvé bylinky a citrusy podle čichu. Tyto vůně mohly děti porovnávaly s koncentrátem z nich vytvořeným, hádaly a přiřazovaly k nim původní bylinky. Každý si vybral 2 aromaolejíčky, které mu voněly nejvíc a mohl si tak odnést svoji vlastní masážní směs. Třída byla nádherně provoněná a my těšíme se na další příjemné setkání, u kterého pronikneme ještě hlouběji, co se týče míchání kouzelných vůní a aromaterapie obecně. 

Hoří, má panenko!3.1.2020

V prosinci jsme měli ve škole živo! A to nejen v rámci nácviků na vánoční vystoupení na Zelném trhu ale také v Klubu pro nadané. Děti se při další lekci seznámily s podmínkami nutnými k hoření a klasifikací stupňů nebezpečnosti hořlavin. Největší úspěch měly pokusy, ke kterým jsme si pro jistotu připravili i hasicí přístroj, ale naštěstí nebyl potřeba. Těšíme se na příště! 

Klub nadaných dětí a ohnisko žhavých zpráv28.11.2019

"Už stoletou tradici mají čeští hasiči! V každé vísce sbory mají u ohně se přetahují, kdo z nich více uhasí a pak s ohněm zápasí!" Jak je na první pohled patrné, na začátku tohoto týdne k nám zavítal hasič z Jihomoravského kraje, který upoutal pozornost dětí besedou o jeho práci a poslání. S dětmi si vysvětlili, jak postupovat při požáru, ukázali si jak vypadá hasičské vybavení vč. ochranného obleku. Bylo to zcela něco jiného a děti to velmi bavilo! Tímto děkujeme za jeho čas a těšíme se na další shledání, ovšem v bezpečném prostoru naší školy :).

Vodící pes ve službě člověku4.11.2019

Další klub pro nadané děti byl tematicky zaměřen na informace ze světe nevidomých osob a vodích psů. Děti se dozvěděly jak probíhá příprava vodících psů, a také zásady kontaktu a vhodně nabídnuté pomoci nevidomému člověku. Na besedu přišla nevidomá Šárka společně se svým psem Rikim, a tak dětem zprostředkovali svoji autentickou zkušenost. 

Od šifry k dobrému skutku4.10.2019

V Klubu nadaných dětí se nám děti proměnily ve stromy a květiny. Zahrály si hru, kde se hledaly navzájem podle určitých indícií. Dozvěděly se o lesní moudrosti, skautingu a hlavně o šifrách. Děti si vyzkoušely několik druhů šifer. Vzájemně si pomáhaly a radily. Díky tomu se jim podařilo šifry rozklíčovat a zjistit další velkou moudrost, že každý den má člověk udělat aspoň jeden dobrý skutek. Děti slíbily, že se pokusí do příště na tuhle moudrost myslet a pochlubí se, jak se jim dařilo. A vy se můžete podívat, jaká šifrovací nálada v klubu panovala, odkaz do fotogalerie naleznete zde.

V říjnu otevíráme zájmové kroužky19.9.2019

Chceme, aby děti v naší škole měly možnost trávit svůj odpolední čas smysluplně. Relaxačně-vzdělávací program, který probíhá po celý školní rok v družině, proto každoročně doplňujeme o nabídku zájmových kroužků. Podívejte se, jaké kroužky připravujeme na letošní školní rok! 

Jak získáváme elektřinu30.5.2019

Poslední Klub nadaných dětí v letošním školním roce byl na téma elektrické energie. Děti se dozvěděly něco o různých způsobech jakým elektřinu vyrábíme, jak fungují různé typy elektráren a jaké jsou jejich výhody i nevýhody. 

Dinosauři a jejich svět16.5.2019

I tento týden se děti věnovaly dávné historii. Popovídaly si o dinosaurech a jak svět vypadala v době, kdy žili. Dokonce si osahaly i skutečnou dinosauří kost! A díky plastovým modelům si mohly prohlédnout některé nejznámější druhy dinosaurů. Odkaz na fotogalerii.

Jak se správně starat o archeologické nálezy2.5.2019

V dalším KND se děti dozvěděly jak se pracuje na archeologických nalezištích a jak se o nálezy starat jako správný archeolog. Foto je ilustrační.

Žonglování25.4.2019

Poslední dubnový čtvrtek se děti netradičně potkaly v tělocvičně. V rámci KND se totiž učily žonglovat. Nejdříve si vyrobily své vlastní míčky a pak si ukázaly několik základních triků. Během hodiny si hodně potrénovaly svoji trpělivost ale výsledek stál za to. Foto je ilustrační.

Pravěké zbraně aneb jak se lovil nejen mamut25.3.2019

Klub nadaných dětí se tentokrát vydal do pravěku. Děti se dozvěděly, čím pravěcí lovci chytali zvěř. Poté se proměnily v pravěké lovce a mohly si některé zbraně i vyzkoušet. Pravěkem provedla děti paní doktorka Miriam Nývltová Fišáková. Foto je ilustrační.

Jak reaguje kyselina se zásadou?20.3.2019

Tak to zkoumali koumáci v klubu nadaných dětí v ZŠ DIDAKTIS ve čtvrtek 7. března.  Nejdříve si ale museli odpovědět na otázky, jestli to třeba nebude nebezpečné, jaké vybavení potřebuje chemik, co můžeme očekávat, ... Když byli připravení, mohli se dát do pokusů. Průvodkyní tímto problémem jim tentokrát byla maminka Mikuláška z I.B, paní Brtníková. Nejdříve si ve skupinkách vymodelovali sopky. 

(více)

Jak se rekonstruují archeologické nálezy22.2.2019

Tématem dalšího Klubu nadaných dětí byly archeologické nálezy nalezené na Moravě a jejich rekonstrukce. Děti se dozvěděly, jaký je postup při jejich kompletaci a ošetření. Samy si potom složily kopie některých artefaktů a nakonec si vyrobily odlitky, které si vymalovaly dle své fantazie a odnesly domů. Odkaz na fotogalerii.

Setkání s archeologií8.2.2019

Klub nadaných dětí se tentokrát vydal po stopách archeologie. Děti se seznámily s archeologickými postupy při archivaci nálezů, osahaly si pomůcky potřebné k odkrývání zeminy, vyluštily křížovku s naším nejbližším archeologickým nalezištěm v Brně a osvojily si několik pojmů spjatých právě s archeologií. Odkaz na fotogalerii zde.

Kukuřice, a co s ní?31.1.2019

Tentokrát děti v klubu nadaných dětí s paní Hutařovou zkoumaly kukuřici. Dozvěděly se, odkud byla dovezena a čím je zajímavá. Vytvořily v hrnci vlastní popcorn  a dozvěděly se, jak je možné, že ze sušené kukuřice vznikne něco pro ně tak lákavého. Po vyrobeném popcornu se jen zaprášilo. Také vytvořily Newtonovskou kapalinu, se kterou si hrály a zkoumaly, proč je úplně jiná než třeba voda. Odkaz na fotogalerii zde

Světlo18.1.2019

17. ledna proběhl další klub, tentokrát si děti s paní Hutařovou povídaly o světle. Dozvěděly se, z jakých barev se světlo skládá, proč měsíc svítí, co způsobuje střídání dne a noci a také, jak a proč se světlo dokáže lámat. Při několika pokusech si světlo dokázaly rozložit na barevné spektrum a ke konci hodiny se dívaly, jak jim při ponoření do speciální tekutiny před očima zmizela skleněná kočka. Odkaz na fotogalerii zde.

Co je to hmotnost?11.1.2019

Je těžší kilo peří nebo kilo železa? V prvním Klubu letošního roku, který se konal 10.1., paní Hutařová dětem představila téma hmotnost. Děti si vyrobily vlastní rovnoramenné váhy a zkoušely si porovnávat váhu různých předmětů. Nakonec si procvičily i mozkové závity při několika příkladech, při kterých zjišťovaly, kolik pokusů potřebují na zjištění váhy určitého počtu předmětů. Odkaz na fotogalerii zde.

Seznámení s herpetologií23.11.2018

V Klubu nadaných dětí pokaždé žáci pracují s novými tématy, v tomto případě se jednalo o téma Seznámení s herpetologií - oborem zoologie, který se zabývá plazy a obojživelníky. Děti byly zcela nadšené z informací, které jim pan Libor Balák předával. V prezentaci se objevovala spousta názorných obrázků, které dokreslovaly jeho povídání o nemocech a léčení zvířátek, o správných chovatelských zásadách či o chování ke zvířatům. Samy děti potom vyprávěly své vlastní zážitky s plazy a obojživelníky! 

Co dokáže voda9.11.2018

Klub nadaných dětí s tématem Co dokáže voda byl plný chemických i fyzikálních pokusů, do kterých se ve skupinkách zapojily všechny děti. Pod vedením paní doktorky Brtníkové si děti vyzkoušely, jaký je rozdíl mezi sladkou a slanou vodou, jaký to má vliv na nadnášení a ponor těles, jak jde kouzlit s troškou zásypu a mýdla a jak to je s vodním sklem. Ke konci hodiny si děti za asistence paní doktorky namíchaly dle vlastní chuti a fantazie barevný sliz. Odkaz na fotogalerii zde.

Dobývání mořských hlubin26.10.2018

V dalším Klubu nadaných dětí se žáci seznámili s historií objevování a dobývání mořského světa. Prezentace pod vedením výtvarníka a vědce Libora Baláka děti nadchla množstvím obrázků a informací o prvních podmořských objevech, ponorkách a živočiších. Díky skvělému projevu pana Baláka děti pečlivě naslouchaly a samy vyprávěly zážitky z výprav na moře.

Klub deskových her a zábavné logiky zahájen!23.10.2018

Jaké informace naleznu na obalu hry a co znamenají? Jak se podle nich můžu orientovat? Je pro mě obal důležitý při výběru hry a proč? Na co jsou dobrá stanovená pravidla her a proč je mám dodržovat? Jaké zvolit postupy při hraní strategických her? Jak funguje hrací kostka? Jak mám postupovat při řešení logických her? Jaká jsou pravidla šachů? Další otázky a odpovědi na ně naleznou děti v nově otevřeném Klubu deskových her a zábavné logiky. Klub vede děti k rozvoji  všech klíčových kompetencí, které zcela prokazatelně rozvíjí osobnosti jednotlivců. Děti nalézají řešení úloh z mnoha úhlů pohledů, rozvíjí strategické a logické myšlení, prověřují si svoje nabyté znalosti a zkušenosti ze všech oblastí vzdělávání, učí se plánovat, organizovat, naslouchat druhým, samy se podílí na příjemné atmosféře, získávají nové kamarády, rozvíjí empatii a kreativitu, učí se ovládat svoje emoce a chápat odlišnosti druhých jako přednost. Odkaz na fotogalerii najdete zde.

Legendy oblohy12.10.2018

V prvním letošním Klubu nadaných dětí s paní doktorkou Miriam Nývltovou Fišákovou a výtvarníkem Liborem Balákem se děti vydaly do historie letadel a letectví vůbec. Vyprávění bylo doplněno o působivé původní fotografie letadel, jejich modelů, vzducholodí nebo atypických létacích strojů. Děti byly zcela nadšené a často velmi překvapené tím, co vše se dozvěděly. Fotogalerii najdete zde.

Kroužky5.10.2018

V tomto týdnu se na naší škole rozeběhly kroužky. Nejen že v tomto směru spolupracujeme s Lužánkami, ale sami nabízíme smysluplné trávení volného času velkou řadou aktivit. Vzhledem k tomu, že se naše škola zaměřuje na výuku angličtiny, nesmí chybět anglické kluby pro děti všech pokročilostí. Řadu klubíků vede rodilá mluvčí. Kromě angličtiny se otevřel i německý a španělský klub. Díky pozitivnímu ohlasu z loňského školního roku pokračuje i čtenářský klub, počítačová grafika a klub nadaných dětí. Nově jsme zařadili kroužek deskových her, přípravku na gymnázia a základy gymnastiky. 

Kódování a kryptografie19.4.2018

V prvním dubnovém Klubu nadaných dětí se žáci seznámili se základy kódování a šifrování. Sami si vyzkoušeli napsat i rozluštit tajný zakódovaný vzkaz a dorozumět se pomocí morseovy abecedy. Paní Hutařová, která klub tentokrát vedla, měla připraveno mnoho typů šifer, které se děti se zájmem snažily prolomit. Vždy to nebylo úplně snadné, ale s malou pomocí se jim to dařilo. Tato hodina nadchla naprosto všechny žáky!

Apollo - půlstoletí od návštěvy člověka na Měsíci28.3.2018

V úterý 27.3. proběhl další Klub nadaných dětí. Téma bylo velice zajímavé, a to Apollo - půlstoletí od návštěvy člověka na Měsíci. Poutavé povídání výtvarníka Libora Baláka bylo pomocí názorných obrázků zaměřené na techniku, sestavení rakety a život v ní. Děti měly nepřeberné množství otázek. Bylo vidět, že téma vzletu do vesmíru naprosto upoutalo jejich pozornost. 

Elektřina15.3.2018

V úterý 13.3.2018 proběhl další Klub nadaných dětí pod skvělým vedením manželů Hutařových. Děti se hravou formou seznámily s tím, na jakém principu se elektřina vyrábí a funguje, zkusily si výrobu elektromagnetu i baterie. Děti byly nadšené! Odkaz na fotogalerii

Družinový karneval5.3.2018

Ve čtvrtek 1.3. si děti i v naší družině užily naplno karneval. Během celého odpoledne se mohly zapojit do několika soutěží, při kterých si mohly vysoutěžit i nějakou tu sladkou odměnu. Došlo na stříhání bonbonů poslepu, oblíbenou židličkovanou, tanec na zmenšujícím se papíru nebo sochy. Vůbec nejoblíbenější zábavou však byl tanec podle herních videí na YouTube, který mezi dětmi odhalil nejeden taneční talent. Všichni jsme si karneval moc užili a doufáme, že bude brzo možnost nějakou podobnou akci společně v družině podniknout. Odkaz na fotogalerii

O vlcích, psech a lidech5.3.2018

Přednášku o vlcích a psech v Klubu nadaných dětí­ vedla paní­ doktorka Miriam Nývltová Fišáková z Archeologického ústavu AV ČR Brno, v.v.i. Seznámila děti s výskyty vlků v České republice, s jejich původem a také s legendami, které se o vlcích vypráví­. Dále se děti dozvěděly množství­ informací­ z historie psů a také mohly porovnat, jak vypadají­ lebky různých ras psů. Toto téma děti velice bavilo! Odkaz na fotogalerii

Zimní radovánky22.2.2018

Když napadne v Brně sníh, je to velký svátek. Využili jsme tedy této vzácné chvíle a vydali se stavět sněhuláka. Jak je to obtížné, když je sníh těžký a mokrý, se přesvědčili žáci 3. A. Nejde jen o to, přijít na to, jak vytvořit dostatečně velké sněhové koule. Je potřeba se umět i vzájemně domluvit, jak taková stavba bude realizována, kdo ji bude korigovat a kdo bude pomáhat. Povedlo se. Odkaz na fotogalerii

Horniny a minerály - jak vznikají a kde je najdeme?16.2.2018

V prvním Klubu nadaných dětí po jarních prázdninách se žáci zabývali horninami a minerály. Spolu s panem docentem Nývltem si povídali o vlastnostech hornin a minerálů, shlédli video o jejich vzniku a sami si prohlédli horniny a minerály, které docent Nývlt pro tuto příležitost přinesl. Odkaz na fotogalerii

Matematické hlavolamy31.1.2018

V dalším Klubu nadaných dětí, vedeného paní Ivanou Hutařovou Vařekovou, se žáci seznámili s množstvím hlavolamů a sami si vyzkoušeli jejich řešení. Ve skupinkách se pracovalo se zápalkovými hlavolamy s přemístěním, přidáním nebo odebráním zápalek, poté se museli žáčci opravdu zamyslet nad příběhem o pasáčkovi, ovečce, vlku a zelí. Tento klub si děti náramně užily! Odkaz na fotogalerii

Leonardo da Vinci - malíř a vynálezce18.1.2018

V prvním Klubu nadaných dětí v novém roce 2018 výtvarník Libor Balák děti poutavě seznamoval s životem, díly, vynálezy a vědeckým bádáním Leonarda Da Vinciho a odpovídal žákům na jejich zvídavé otázky. Také je upozorňoval na to, jek je důležité objekt před samotnou malbou pozorovat a všímat si detailů. Paní doktorka Miriam Nývltová Fišáková z Archeologického ústavu AV ČR Brno, v.v.i. jej poutavě doplňovala. Žáci si potom vyzkoušeli hledat vlastní přístup k malování. Odkaz na fotogalerii

Co nevíte o kostech20.12.2017

Tématem posledního Klubu nadaných dětí v letošním roce byly kosti a zajímavosti, které o nich běžně nejsou příliš známé. Na úvod si děti s paní doktorkou Nývltovou řekly základní informace o kostech, jejich stavbě, významu a vývoji. Poté si mohly vyzkoušet sestavit kostru medvěda a prohlédnout si lebky různých jiných druhů zvířat. Toto téma děti zaujalo natolik, že vypadalo, že ani nebudou chtít skončit. Odkaz na fotogalerii

Sluneční soustava6.12.2017

 V předposledním Klubu nadaných dětí tohoto roku se děti ponořily do hlubin vesmíru. Dozvěděly se spoustu zajímavých informací o naší sluneční soustavě, jako třeba jak by se vše změnilo, kdyby se Slunce zmenšilo na velikost fotbalového míče, nebo jak to vypadá na Merkuru. Odkaz na fotogalerii

Pouště světa30.11.2017

V druhém listopadovém Klubu nadaných dětí nás pan docent Nývlt provedl tématem pouští a polopouští a jejich geomorfologii. Děti se dozvěděly, jaké typy pouští existují, jací živočichové a rostliny zde žijí a jak se jim v takovém prostředí daří přežívat. Překvapivým zjištěním byla ukázka toho, že i pouště mohou rozkvést jako louka. Odkaz na fotogalerii

Oslava Halloweenu ve školní družině1.11.2017

V úterý 31. října se to v prostorách naší školy hemžilo zombíky, čarodějnicemi, upíry, kostlivci, bludičkami a dalšími strašidly. Ale nemusíte se bát, slavili jsme svátek Halloween. Malovalo se na obličej, dlabaly se dýně, ochutnávalo se "strašidelné" cukroví, vytvářely se strašidelné masky, hrály se společenské hry… A i když je celý svátek založený na strašidlech a strašení, celé odpoledne se neslo v příjemném duchu a pohodové atmosféře. Odkaz na fotogalerii

Vědecká rekonstrukce minulého života26.10.2017

Co vše je třeba znát a prozkoumat, než malíř vytvoří vědecky podložený obraz zachycující minulý život zvířat nebo člověka? Právě touto otázkou se zabývaly děti v Klubu nadaných dětí, tentokrát pod vedením paní doktorky Miriam Nývltové Fišákové z Archeologického ústavu AV ČR Brno, v.v.i, zabývající se zooarcheologií a paleontologií a výtvarníkem Liborem Balákem, který se profesionálně věnuje rekonstrukcím pravěku. Jejich znalosti, poznatky z praxe, forma, kterou informace sdělovali, to vše děti doslova ohromilo, a tak opět se zájmem poslouchaly, ptaly se a přemýšlely. Odkaz na fotogalerii

Ledovce – kde je najdeme a co všechno nám říkají16.10.2017

V úterý 10. října se uskutečnil první Klub nadaných dětí ve školním roce 2017/2018. Tentokrát jsme se vydali prozkoumat tajemství ledovců. Pan docent nám jednoduše a poutavě vysvětloval, jaké ledovce na Zemi máme, proč a jak vznikají, kde je najdeme i to, jak mohou být velké. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí a už se moc těšíme na další setkání. Odkaz na fotogalerii

V září proběhla konference o rozvoji nadání KORONA 201729.9.2017

Jednalo se o první tematicky zaměřenou konferenci, věnovanou problematice intelektového nadání. Byla zacílena k tématu identifikace, rozpoznávání rozumově nadaných dětí. Toto téma je velmi důležité a zásadní; správné rozpoznání potenciálu a schopností je prvním podstatným krokem při práci s každým nadaným žákem.

(více)

Hra na kytaru a na flétnu15.8.2017

Poslední lekci kroužku flétny i kytary si žáci užili venku na hřišti. Změnu prostředí uvítali a spolužákům ze školní družiny rádi předvedli, co se v průběhu školního roku naučili zahrát. Hudba se nesla hřištěm a krásně nám zpříjemnila červnové odpoledne. Nyní už jsou všechny lekce úspěšně za námi a prázdniny jsou v plném proudu - možná, že někteří z žáků právě využívají své nabyté dovednosti někde u táboráku. Odkaz na fotogalerii

Kung-fu26.6.2017

Je za námi poslední lekce kroužku kung-fu (pokročilí), ve kterém jsme věnovali většinu času a úsilí zdokonalování provádění jednotlivých technik a pochopení jejich významu - a to jak bojového, tak i zdravotního. Velmi důležitou složkou jednotlivých tréninků bylo posilování, zlepšování fyzické i psychické kondice a strečink - to vše je součást bojového umění Hung Gar. Odkaz na fotogalerii

Výtvarný kroužek30.5.2017

Ve výtvarném kroužku jsme v průběhu školního roku realizovali několik zajímavých projektů. Prošli jsme si postupně historií výtvarného umění od pravěku až po renesanci a vyzkoušeli si spoustu tradičních i méně tradičních výtvarných technik. V minulé a zároveň naší předposlední lekci jsme využili pěkné počasí a prostory kolem školy a seznámili se s uměleckým směrem Land art. Odkaz na fotogalerii

Jaro v družině8.5.2017

Začátkem jara pro nás byla v družince, ostatně jako každý jiný týden, nachystaná spousta zajímavých aktivit. Každý z nás si vyzkoušel malování na květináč, do kterého si pak zasadil obilí a na ozdobu do něj vytvořil zapichovátko s jarním motivem. Družinu jsme společnými silami vyzdobili papírovými dekoracemi a venku si vytvořili žížaliště. Odkaz na fotogalerii

Vypravěči vědy - příběh hrocha Archiméda5.4.2017

V rámci projektu Vypravěči vědy, který děti zábavnou formou učí fyzikální a chemické zákony, nás v Klubu nadaných dětí navštívil student přírodovědecké fakulty s příběhem hrocha Archiméda - hromotluka na souši a výborného plavce ve vodě. Dozvěděli jsme se jak je možné, že tak těžký hroch plave, proč kámen neplave a jestli se potopí hroch, když sní kámen. Žáci si vyzkoušeli jednoduché pokusy a pochopili například co je to hustota a jak fungují ponorky. Odkaz na fotogalerii

Zpěv22.3.2017

V kroužku zpěvu jsme prožili indiánskou hodinu. Každý z nás si přinesl indiánskou čelenku a vyrobený hudební rytmický nástroj např. rýži v krabičce. Jako správní indiáni jsme si sedli do indiánského kruhu, a poté vymysleli názvy našich vyrobených nástrojů. Po sluchovém prozkoumání jsme se zavřenýma očima hádali, který z nich zrovna zní. Ke konci hodiny jsme si za doprovodu vyrobených nástrojů zazpívali píseň „Ho, ho, watanay“ a rozloučili se indiánským pozdravem. Odkaz na fotogalerii

Hra na kytaru1.3.2017

V kroužku se zaměřujeme na získávání základních návyků a dovedností nezbytných při hraní na kytaru. Průpravná cvičení věnujeme ladění a správnému držení nástroje, správnému postavení rukou a rytmickým cvičením. Již jsme se také naučili několik akordů, se kterými zvládáme zahrát např. písničky: Tři kříže, Ta naše hospoda nebo velmi oblíbenou Okoř. Žáky hraní velmi baví. Pomáhají si při ladění, radí při technice a motivují se k lepším výsledkům. Odkaz na fotogalerii

Věda nás baví22.2.2017

Každý čtvrtek naši žáci v kroužku „Věda nás baví“ interaktivním a zábavným způsobem odkrývají taje vědních oborů (fyziky, chemie, astronomie i přírodopisu). Vždy je jim nejprve srozumitelnou formou vysvětlena teorie a fungování jevu - následně žáci poznatky prakticky ověří pomocí experimentu. V kroužku jsme se již zabývali mj. vlastnostmi kapalin, tvořili kaleidoskop či balonkem poháněné autíčko. Odkaz na fotogalerii

Testování IQ v naší škole3.2.2017

Ve středu 8. 2. 2017 proběhne v naší škole testování IQ určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Toto testování pořádá náš partner Mensa ČR, který účastníkům vydá mezinárodně platné potvrzení o absolvování s udaným IQ a stručným komentářem. Podkladem pro měření bude standardizovaný test, sestavený s ohledem na různé věkové kategorie dětí.

Flétna9.1.2017

S dětmi se zaměřujeme na základní návyky a dovednosti důležité pro hru na zobcovou flétnu. Učíme se číst noty v notové osnově (již bezpečně poznáme a umíme zahrát noty h1, a1 a g1), správně stát, dýchat a posazovat prsty. Při naší oblíbené hře na hudební skladatele zkoušíme zapisovat noty do notové osnovy a skládat vlastní hudbu. Každou lekci si hraní užíváme, posouváme se a zdokonalujeme. Odkaz na fotogalerii

Coleoptera druh elektrobrouk14.12.2016

Na konci minulého Klubu nadaných dětí se to na podlaze jen hemžilo zvláštními „hejblátky.“ Některá byla velmi rychlá, jiná se točila v kruhu, další se pohybovala docela líně. Díky jejich pohybu a vzhledu jsme jim začali říkat „elektrobrouci.“ No a jak jsme k nim přišli? Stačil elektomotorek, baterka, krokosvorky, chvilička trpělivosti a už měl každý svého broučka na světě. Odkaz na fotogalerii

Tanec9.12.2016

Minulou lekci tance jsme začali procvičením středu těla a dolních končetin na podložce. Potom jsme trénovali různé druhy chůze, běhu i skoků s rytmickými nástroji - některé z nich jsme následně využili při nacvičování naší choreografie „Vodník,“ u které jsme si užili spoustu zábavy a tanec se stuhou. Odkaz na fotogalerii

Testování IQ v naší škole21.11.2016

Ve středu 7. 12. 2016 proběhne v naší škole testování IQ, určené pro děti ve věku od 5 do 15 let. Podkladem pro měření bude standardizovaný test, sestavený s ohledem na různé věkové kategorie dětí. Akci pořádá náš partner Mensa ČR, který účastníkům vydá mezinárodně platné potvrzení o absolvování s udaným IQ a stručným komentářem.

Kung-fu10.11.2016

V kroužku žáci navázali na základy, které získali v minulém školním roce. Každá lekce obsahuje komplexní cvičení sloužící k rozvoji síly, pružnosti, mrštnosti, protažení, koncentraci i schopnosti ubránit se. V sestavách jsou trénovány základní postoje a techniky, posilování vnitřní energie a relaxace. Cvičení je prokládáno hrami a zjednodušeným výkladem o filozofii bojových umění. Odkaz na fotogalerii

Výtvarný kroužek27.10.2016

Od října začali žákům v naší škole zájmové kroužky. Ve výtvarném kroužku jsme se hned ze startu pustili do krátkého projektu „Tajemní tvorové a jejich obydlí,“ který jsme tento týden zdárně dokončili. Malí umělci rozvíjeli svou fantazii při kresbě tajemného tvora, vytvořili zvíře technikou zvanou „kašírování“ a při návrhu obydlí si vyzkoušeli práci architekta. Odkaz na fotogalerii

Zájmové kroužky u nás ve škole21.9.2016

Od října u nás mají děti možnost rozvíjet se nejen během dopoledního vyučování, ale také v rámci odpoledních zájmových kroužků. Nabídka kroužků je sestavena tak, aby pokryla co nejširší paletu možných zájmů – žáci mohou navštěvovat zajímavé kroužky hudební i pohybově zaměřené. V nabídce najdete také výtvarný kroužek či anglický klub. Odkaz pro úplný seznam kroužků a pro bližší informace

Po stopách Leonarda da Vinciho30.6.2016

V úterý 28. června se uskutečnilo poslední setkání Klubu nadaných dětí v tomto školním roce. Tentokrát jsme se vydali po stopách snad největšího génia, který kdy žil – Leonarda da Vinciho. Seznámili jsme se s některými jeho vynálezy, vyzkoušeli jsme si postavit jeho samodržící most. Nakonec jsme rozluštili tajnou zprávu, která nás dovedla k pokladu. Odkaz na fotogalerii

Odpoledne s experimenty7.6.2016

V úterý 14. června a ve čtvrtek 16. června se uskutečnilo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme experimentovali. Vyrobili jsme si lávovou lampu. Pozorovali nakrmené kvasinky. Poslouchali odbíjení zvonů, které kromě nás nikdo jiný neslyšel. Sestrojili jsme si malou jednoduchou baterku pomocí citronu a seznámili se s „nenewtonovskou kapalinou“. Zabavili se malí i velcí. Odkaz na fotogalerii(více)

Život na hradě30.5.2016

V úterý 24. května a ve čtvrtek 26. května se uskutečnilo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme si povídali o českých hradech a pověstech, které se k nim vážou. Zjistili jsme, jak se našim předkům na hradě žilo, čím si svítili, jak se bránili proti nájezdům nepřátel. Také jsme se dozvěděli plno zajímavých informací o středověké kuchyni a středověkých pokrmech. Odkaz na fotogalerii

Předvelikonoční setkání1.4.2016

V úterý 22. března se uskutečnilo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme si povídali o velikonočních svátcích. Dozvěděli jsme se něco o křesťanském slavení Velikonoc a o lidových tradicích. Zjistili jsme, jak se slaví velikonoční svátky v Rusku, v Německu nebo v Irsku. Také jsme se seznámili s některými nářečními slovy spojenými s Velikonocemi. Odkaz na fotogalerii

Kouzlo rostlin14.3.2016

V úterý 8. března a ve čtvrtek 10. března se uskutečnilo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme se vydali do říše rostlin. Zjistili jsme, jak vypadá rostlinná buňka, co je to pletivo, jak probíhá fotosyntéza. Provedli jsme drobný experiment, ve kterém jsme zjišťovali, jak rostliny „pijí“. Kromě známých květin už dokážeme poznat hvozdík, vřes, chrpu i třezalku. Odkaz na fotogalerii

Cesta do pravěku29.2.2016

V úterý 23. a ve čtvrtek 25. února se uskutečnilo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme se vydali do pravěku. Zjistili jsme, jak vypadali a žili naši předkové. Dozvěděli jsme se něco o jeskyni Altamira. Na úterním setkání nás navštívila RNDr. Miriam Nývltová Fišáková, Ph.D., která nám přiblížila pravěké období a donesla nám ukázat množství zajímavých kousků z této doby. Odkaz na fotogalerii

Povídání o počasí15.2.2016

V úterý 9. února a ve čtvrtek 11. února se uskutečnilo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme si povídali o počasí. Zjistili jsme, jak předpovídali počasí naši předkové a dozvěděli se, jak vzniká oblačnost. Naučili jsme se poznávat různé druhy mraků. Hráli jsme si na meteorology a pokusili jsme se prostřednictvím meteorologických značek a mapy předpovědět počasí. Odkaz na fotogalerii

Hlavolamové odpoledne s detektivní zápletkou2.2.2016

V úterý 26. ledna a ve čtvrtek 28. ledna se uskutečnilo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme si lámali hlavičky nad hlavolamy a rébusy s detektivní zápletkou. Pomáhali jsme detektivu Hubertovi vyřešit záhadu ukradeného obrazu. Díky našim bystrým hlavičkám se nám podařilo zločince vypátrat. Všem malým i velkým detektivům tímto děkujeme za báječné odpoledne. Odkaz na fotogalerii

Cesta k egyptským pyramidám18.1.2016

V úterý 12. ledna a ve čtvrtek 14. ledna se uskutečnilo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme se vydali zpět do historie a objevili jsme kouzlo starých egyptských pyramid. Zjistili jsme, jak se vyráběl papyrus. Naučili jsme se psát hieroglyfy a dozvěděli jsme se něco o slavném faraonu Tutanchamonovi. Odkaz na fotogalerii

Lidské tělo – Trávicí soustava4.12.2015

V úterý 1. prosince se uskutečnilo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme si povídali o lidském těle. Konkrétně jsme se zaměřili na trávicí soustavu. Vyluštili jsme si názvy typů zubů. Experimentem jsme zjistili, kde na jazyku cítíme sladkost nebo kyselost. Sledovali jsme cestu jídla do jícnu a poté do žaludku. Nakonec jsme si změřili délku střev 

(více)

Povídání o sopkách a sopečné činnosti16.11.2015

V úterý 10. listopadu se uskutečnilo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme si povídali o sopkách a sopečné činnosti. Zjistili jsme, co to jsou litosférické desky a jak vznikají sopky. Jednu jsme před našimi zraky dokonce nechali vybuchnout. Vyluštili jsme si, kde se nacházejí nejnebezpečnější sopky světa. Nakonec jsme si 

(více)

Hvězdičky, hvězdy a souhvězdí29.10.2015

V úterý 27. října se uskutečnilo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme se vydali prozkoumat tajemství hvězd. Zjistili jsme, jak se rodí hvězdy a co je to červený a bílý trpaslík. Vyzkoušeli jsme si výbuch supernovy, a nakonec jsme vyrobili souhvězdí a promítali je na strop místnosti. Při tom všem jsme si četli pověsti o souhvězdích. Odkaz na fotogalerii

Medové odpoledne15.10.2015

V úterý 13. října proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme si povídali o včelách. Bez nich bychom na podzim jen těžko sklízeli chutné ovoce či zeleninu. Dozvěděli jsme se, jak poznáme včelí královnu a proč je pro včelstvo tak důležitá. Povídali jsme si o tom, co všechno včely v úle dělají. Prozkoumali jsme včelí plást i včelí produkty, a nakonec 

(více)

Tajemství vesmíru21.9.2015

V úterý 29. září se uskutečnilo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát jsme se věnovali vesmíru. Dozvěděli jsme se, co to byl Velký třesk, jaké planety tvoří sluneční soustavu. Zjistili jsme, která z planet je největší, nejmenší, nejstudenější… Nakonec jsme si zahráli na vědeckou konferenci, na které jsme zkoumali povrch jednotlivých planet. Odkaz na fotogalerii

 

 

Putování po Číně7.9.2015

V úterý 15. září se uskutečnilo první setkání Klubu nadaných dětí v tomto školním roce. Tentokrát jsme se společně vydali na cestu po Číně. Dozvěděli jsme se něco o čínské kultuře. Zjistili jsme, jak se vyrábí hedvábí. Uvařili jsme si kvetoucí čaj a nakonec jsme si vyzkoušeli jíst hůlkami. Zkrátka jsme prožili báječné odpoledne v čínském stylu. Odkaz na fotogalerii

Hledání aztéckého pokladu16.6.2015

V úterý 23. června se uskutečnilo poslední setkání Klubu nadaných dětí v tomto školním roce. Tentokrát jsme se společně vydali po stopách Aztéků. Dozvěděli jsme se něco o aztécké kultuře. Setkali jsme se s aztéckým bohem, který strážil klíč k tajné šifře. Po jejím vyluštění jsme nalezli aztécký poklad. Prožili jsme krásné dobrodružné odpoledne. Odkaz na fotogalerii

(více)

Odpoledne s hlavolamy a deskovými hrami2.6.2015

V úterý 26. května proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole a mateřské škole Didaktis. Tentokrát jsme si lámali hlavičky nad různými hlavolamy a zahráli si spolu spoustu deskových her. Zkrátka jsme si skvěle procvičili mozkové závity, logické uvažování, postřeh i pohybové schopnosti. Odkaz na fotogalerii

Cestování po Norsku2.6.2015

V úterý 9. června proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole a mateřské škole Didaktis. Tentokrát jsme cestovali po Norsku. Dozvěděli jsme se něco o norské kultuře a přírodních krásách. Zjistili jsme, co je dobré si přibalit do batůžku, když se chceme vydat do norských hor. Naučili jsme se také pár norských slovíček. Nechybělo ani povídání o trollech. Odkaz na fotogalerii

(více)

Putování po Velké Moravě5.5.2015

V úterý 12. května proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole a mateřské škole Didaktis. Tentokrát jsme se seznámili s povoláním archeologa. Přenesli jsme se do období Velké Moravy, dozvěděli jsme se, jak žili naši předci, rozluštili jsme hlaholici. Na konec setkání jsme si vyrobili krásné velkomoravské šperky. Odkaz na fotogalerii

(více)

Vědecké odpoledne16.4.2015

V úterý 14. dubna proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole Didaktis. Dva vědci si pro nás připravili spoustu zajímavých fyzikálních a chemických pokusů. Vyzkoušeli jsme si rozpohybovat obrázky na papíře, zjistili jsme, čemu se říká sloní pasta. Pod UV zářivkou jsme objevovali ochranné prvky bankovek a nakonec jsme pozorovali laserové efekty. Odkaz na fotogalerii

Velikonoční dílničky2.4.2015

V úterý 31. března proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí. Tentokrát se neslo ve velikonočním duchu. Naučili jsme se plést pomlázky a klícky z pedigu, ozdobili jsme si vajíčka a vytvořili jarní magnetky na ledničku. Prožili jsme báječné odpoledne a užili si spoustu legrace. Odkaz na fotogalerii

Deskové hry6.3.2015

V úterý 17. března proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole Didaktis. Odpoledne jsme prožili s deskovými hrami. Procvičili jsme si logické uvažování, postřeh, paměť i pohybové schopnosti. Nechybělo ani malé občerstvení a spousta legrace. Odkaz na fotogalerii

 

(více)

Útok na malé šedé buňky mozkové5.3.2015

V úterý 3. března proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole Didaktis. Tentokrát jsme dali zabrat malým šedým buňkám mozkovým. Společnými silami jsme vyluštili spoustu hlavolamů, hádanek a bludišť. Na své si přišli také dospělí, kteří se s velkou vervou pustili do náročnějších dřevěných a kovových hlavolamů. Zkrátka jsme si užili báječné odpoledne. Odkaz na fotogalerii

Odpoledne ve španělském stylu3.2.2015

V úterý 10. února proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole a mateřské škole Didaktis, jež se tentokrát neslo ve španělském stylu. S dětmi jsme se dozvěděli něco o jeskyni Altamira, prošli jsme se spolu s poutníky do Santiaga de Compostela. A protože měsíc únor je ve Španělsku měsícem karnevalů, vyrobili jsme si krásné třpytivé masky a ochutnali typický španělský ořechový dort a dětskou sangriu. Odkaz na fotogalerii

Detektivní odpoledne21.1.2015

Ve středu 21. ledna proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole a mateřské škole Didaktis s.r.o. Jako detektivové jsme řešili velmi zapeklitý případ ztracených klíčů. Po pečlivém sesbírání důkazů, vyluštění tajné zašifrované zprávy, sestavení portrétu pachatele, prozkoumání stop a otisků prstů byl pachatel nakonec usvědčen. Všem detektivům děkujeme za spolupráci. Odkaz na fotogalerii

(více)

Vánoční dílničky8.12.2014

V pondělí 15. prosince si paní učitelky ze Základní školy Didaktis ve spolupráci s Klubem nadaných dětí připravily pro děti a jejich rodiče vánoční dílničky. Děti si vyrobily krásné přírodní závěsy, papírové i drátěné vánoční ozdoby na stromeček a vánoční svícínek. Své krásné výrobky si pak odnesly ve vlastnoručně nazdobených papírových taškách. Odkaz na fotogalerii

(více)

Deskové hry25.11.2014

V úterý 2. prosince proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole Didaktis s.r.o. Děti prožily odpoledne plné zábavy u hraní deskových her, procvičily si logické uvažování i postřeh. Nechybělo malé pohoštění ani spousta legrace. Odkaz na fotogalerii

(více)

Exkurze do nakladatelství Didaktis20.11.2014

Ve čtvrtek 20. 11. proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole a mateřské škole Didaktis s.r.o. Tentokrát jsme se vypravili na exkurzi do nakladatelství Didaktis. Nakladatelstvím a jeho zákoutími nás provedla Lucie Svobodová. Dozvěděli jsme se něco o tom, jak knížky vznikají, kde se skladují a jak se z nakladatelství dostávají do obchodů a škol. Práci grafika nám představila Veronika Hrubanová. Na závěr našeho setkání jsme si vyzkoušeli práci redaktora. Odkaz na fotogalerii

(více)

Svatomartinská dílna12.11.2014

V úterý 11. listopadu proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole a mateřské škole Didaktis s.r.o. Tentokrát jsme se sešli přímo na svatého Martina, a proto jsme se o něm povídali. Dozvěděli jsme se, proč Martin jezdí na bílém koni, proč se peče svatomartinská husa a jak vypadají (a chutnají) martinské rohlíky. Na závěr setkání jsme si vytvořili krásný lampion ve tvaru hvězdy. Odkaz na fotogalerii

Svatomartinská dílna4.11.2014

Srdečně Vás zveme na další setkání Klubu nadaných dětí při ZŠ Didaktis. Tentokrát se sejdeme přímo na svatého Martina, a proto bychom se o něm měli něco dozvědět. Zajímá Vás, proč Martin jezdí na bílém koni, proč se peče svatomartinská husa a jak vypadají (a chutnají) martinské rohlíky? Pak za námi přijďte, budeme si povídat, ochutnávat, tvořit a čeká nás také zajímavý kvíz. Těšíme se na Vás!

(více)

Setkání s Alešem Čumou31.10.2014

Ve čtvrtek 30. 10. proběhlo další setkáni Klubu nadaných dětí při ZŠ Didaktis. Tentokrát za námi přišel hudebník a ilustrátor Aleš Čuma, který si pro děti připravil zajímavý program. Dozvěděli jsme se něco o tom, jak taková práce na ilustracích probíhá a jaké zásady by ilustrátor měl dodržovat. To vše při aktivní práci všech zúčastněných – kreslili jsme vtip a následně společnými silami vytvořili 7 postav, které si můžete prohlédnout ve fotogalerii. Užili jsme si příjemné odpoledne. Odkaz na fotogalerii

Deskové hry15.10.2014

V úterý 14. října proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při ZŠ Didaktis. Tentokrát jsme se ponořili do světa deskových her. Nechybělo malé pohoštění ani spousta legrace. Odkaz na fotogalerii

Fyzikální dílna3.10.2014

30. září proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole a mateřské škole Didaktis. Tentokrát jsme se s panem doktorem Štěpánem Ledvinkou vypravili do světa fyzikálních pokusů. Viděli jsme spoustu zajímavých jevů a užili si spoustu legrace. Odkaz na fotogalerii

Dílna první pomoci16.9.2014

16. září proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při ZŠ Didaktis. Tentokrát jsme se věnovali první pomoci. S paní učitelkou Mgr. Petrou Nejezchlebovou jsme na interaktivní tabuli rozpoznávali nebezpečné situace, radili se o tom, jak se správně zachovat, a nechyběla ani praktická ukázka obvázání vyvrknutého kotníku, která děti velmi zaujala. Odkaz na fotogalerii

Cesta za pokladem18.6.2014

Ve středu 18. června proběhlo další setkání Klubu nadaných dětí při ZŠ Didaktis, tentokrát jsme se s kapitánem Hromem vydali na lodi Bublině na dobrodružnou plavbu za pokladem. Odkaz na fotogalerii

Zveme Vás na Hrátky s kytarou3.6.2014

Srdečně Vás zveme na další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole Didaktis s.r.o. Tentokrát se na Vás bude těšit lektorka Irena Urbánková, se kterou si zahrajete a zazpíváte spoustu pěkných písniček.

(více)

Připravujeme aerobik pro děti5.5.2014

Srdečně zveme na další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole Didaktis s.r.o. Tentokrát se na Vás bude těšit lektorka Irena Urbánková, se kterou se naučíte základní kroky, zatancujete si na pěkné písničky a hlavně si užijete spoustu legrace. Těšíme se na Vás.

(více)

Zveme děti na výtvarnou dílnu ke Dni matek14.4.2014

Zveme děti a jejich rodiče na další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole Didaktis s.r.o. Přijďte si vyzkoušet malování na sklo pomocí speciálních fixů, a vyrobit tak mamince ke svátku pěkný svícen. Budeme pracovat i s papírem a vytvoříme pro maminky krásná přáníčka zdobená různými technikami a s využitím různých materiálů. Těšíme se na Vás.

(více)

Přijďte se zúčastnit turnaje v piškvorkách7.4.2014

Srdečně zveme na další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole Didaktis. Tentokrát jsme pro Vás připravili turnaj v piškvorkách. Přijďte si k nám zahrát, poznat nové kamarády a užít si spoustu zábavy. Pro všechny hráče budou připraveny i malé odměny.

(více)

Zveme rodiče a děti k tvoření ve velikonočně-výtvarné dílně1.4.2014

Srdečně zveme děti a jejich rodiče na další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole Didaktis. Protože se blíží Velikonoce, budeme se věnovat právě těmto svátkům jara. Dozvíme se něco o jejich historii a s lektorkou Petrou si vyrobíme krásné dekorace. Kromě toho budeme pracovat také s nářečními atlasy (Český jazykový atlas 1–5), kde je možné najít různá pojmenování nejen pro věci a činnosti spjaté s Velikonocemi. Setkání završíme nářečním kvízem pro děti i rodiče.

(více)

Zúčastněte se komiksové dílny s angličtinou3.3.2014

Zveme všechny malé i velké na další setkání Klubu nadaných dětí při ZŠ Didaktis. Tentokrát se přeneseme do světa komiksů, kterým nás provede milá lektorka Petra. Dozvíme se něco o tom, odkud komiksy pocházejí, a ukážeme si ty nejznámější. S vybranými komiksy budeme dále pracovat, a to i v angličtině. Navíc si vyrobíme vlastní masku superhrdiny. Chybět nebude ani pestrá nabídka komiksů k zapůjčení a drobné občerstvení. Těšíme se na Vás!

(více)

Zveme děti s jejich rodiči na výtvarnou dílnu10.2.2014

Srdečně zveme na setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole Didaktis s.r.o. Budeme se věnovat výtvarnému tvoření, konkrétně práci s barevným pískem. Přijďte si vyzkoušet něco nového a strávit příjemné odpoledne se svými dětmi. Připraveny pro Vás budou veškeré pomůcky i malé občerstvení. Těšíme se na Vás!

(více)

Přijďte na šifrování pro malé i velké3.2.2014

Srdečně zveme všechny malé i velké na další setkání Klubu nadaných dětí při Základní škole Didaktis s.r.o. Jeho tématem bude šifrování a našimi průvodkyněmi se stanou finalistky šifrovací soutěže Technoplaneta Lucka a Terezka, se kterými jsme se už setkali na Odpoledni s deskovými hrami. Přijďte si vyzkoušet něco nového a strávit příjemné odpoledne se svými dětmi! Připraveny pro Vás budou veškeré pomůcky i malé občerstvení.

(více)